policja

29-letni kierowca mazdy jechał przez Tarnobrzeg z prędkością 102 km/h. Dodatkowo mężczyzna dopuścił się przekroczenia prędkości w warunkach recydywy. Za popełnione wykroczenie kierowca stracił prawo jazdy oraz otrzymał mandat w wysokości 3 tys. zł oraz 13 punktów karnych.

Brawura, a w szczególności lekceważenie przepisów związanych z przekroczeniem prędkości, to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Niestety w trakcie służby policjanci ruchu drogowego, spotykają się z wieloma groźnymi sytuacjami na drogach. Prędkość i stan trzeźwości kierujących są pod szczególnym nadzorem funkcjonariuszy, dbających o bezpieczeństwo użytkowników dróg powiatu tarnobrzeskiego.

W niedzielę o godz. 22.30, na ul. Warszawskiej w Tarnobrzegu, policjanci ruchu drogowego, wchodzący w skład grupy Speed, zatrzymali do kontroli drogowej osobową mazdę. Za kierownicą pojazdu siedział 29-letni mieszkaniec gminy Gorzyce.

Okazało się, że 29-latek jechał z prędkością 102 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Na dodatek kierowca dopuścił się przekroczenia prędkości w warunkach recydywy. Według przepisów, które weszły w życie 17 września 2022 r. kierowca, popełniający kolejny raz to samo wykroczenie musi liczyć się ze znacznie wyższą karą.

Kierowca mazdy za zbyt szybką jazdę stracił prawo jazdy. Ponadto otrzymał mandat w wysokości 3 tys. złotych oraz 13 punktów karnych.

Źródło: KMP Tarnobrzeg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj