Trwa akcja sadzenia nowych sadzonek drzew iglastych przez Lasy Państwowe na terenie całego kraju. Zespół Szkół nr 2 od kilku lat współpracuje z Nadleśnictwem Nowa Dęba.

W ramach współpracy szkoła rok rocznie pozyskuje sadzonki, które są zagospodarowane na terenie placówki, przy ul. Jachowicza 4, ale także uczniowie technikum architektury krajobrazu korzystają z ogromnej wiedzy przekazywanej podczas wykładów, prelekcji czy zajęć terenowych, organizowanych przez Nadleśnictwo Nowa Dęba.

Początkiem kwietnia, w ramach tejże współpracy, Nadleśnictwo Nowa Dęba zaprosiło młodzież tarnobrzeskiego „Rolnika” do wzięcia udziału w akcji sadzenia lasu. Po odpowiednim przeszkoleniu i przygotowaniu sprzętu oraz materiału roślinnego, pod okiem leśniczego Huberta Klubka, uczniowie posadzili 1000 dwuletnich sadzonek sosny pospolitej, w miejscowości Buda Stalowska. Miejsce sadzenia nie było przypadkowe – młodziutkie sosny zostały zagospodarowane w miejscu, skąd w ubiegłych latach pozyskano drewno. Po zakończonej pracy na uczniów czekało ognisko i poczęstunek, przygotowany przez Nadleśnictwo Nowa Dęba.

Akcja sadzenia lasu to niewymierna korzyść dla każdego z nas. Leśnicy dbają o to aby lasów w Polsce przybywało. Uczniowie poza podejmowaniem działań ekologicznych, które kształtują ich charaktery oraz uwrażliwiają na potrzeby środowiska, zdobywają cenne doświadczenie, a wiedza i doświadczenie są niezbędne w przyszłej pracy zawodowej. Aby w przyszłości świadomie i profesjonalnie kształtować krajobraz, najpierw należy go dobrze poznać.

Źródło: ZS nr 2 w Tarnobrzegu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj