Nowy samochód Ford Focus Kombi służy od 4 kwietnia podopiecznym Domu Dziecka w Skopaniu. Darczyńcą nowego auta jest Pilkington Automotive Poland będący członkiem Wschodniego Sojuszu Motoryzacyjnego.

Jak przyznaje Damian Szwagierczak, dyrektor Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu, placówka ma wprawdzie już busa, ale jeden taki samochód dla 46 podopiecznych to zdecydowanie za mało, szczególnie, że gdy trzeba pojechać na terapię, rehabilitację, czy do specjalisty, a terminy dla kilku dzieciaków się nakładają. Teraz problemu nie będzie.

Uroczyste przekazanie samochodu odbyło się w Sandomierzu, w trakcie Zwyczajnego Walnego Zebrania Członków Wschodniego Sojuszu Motoryzacyjnego. Firmę Pilkington, podobnie jak Wschodni Sojuszu Motoryzacyjny reprezentował Ryszard Jania – Prezesa Zarządu Pilkington Automotive Poland oraz Prezes Wschodniego Sojuszu Motoryzacyjnego.

W wydarzeniu tym, prócz darczyńców oraz obradowanych, wziął udział także starosta tarnobrzeski Jerzy Sudoł, jako przedstawiciel organu prowadzącego Dom Dziecka w Skopaniu.

Źródło: Dom Dziecka w Skopaniu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj