Zespół Szkół nr 1 w Nowej Dębie będzie miał wirtualną strzelnicę. Sfinansują ją Ministerstwo Obrony Narodowej oraz powiat tarnobrzeski. Skorzystają na tym nie tylko uczniowie szkoły, ale też mieszkańcy miasta i okolicy.

29 marca tego roku Ministerstwo Obrony Narodowej rozstrzygnęło konkurs ofert „Strzelnica w powiecie 2024” nr1/2024/CWCR. Zespół Szkół Nr 1 w Nowej Dębie złożył wniosek o utworzenie strzelnicy wirtualnej i uzyskał dofinansowanie w wynoszące 130 424,61 zł. – informuje dyrektor szkoły Zbigniew Wolwowicz.

Całkowita wartość zadania to 187 661,31 zł. W ramach jego realizacji jedna z klas zostanie zaadoptowana i wyremontowana na potrzeby wirtualnej strzelnicy.

Z pieniędzy przekazanych przez MON i pochodzących z powiatowego budżetu zakupiony zostanie multimedialny, przenośny strzelecki system szkolno-treningowy. Działa on w oparciu o rzeczywistość wirtualną i repliki broni długiej i krótkiej wyposażone w moduły laserowe. Pozwoli to na realizację podstawy programowej z przedmiotu „Edukacja dla bezpieczeństwa”, która obejmuje naukę praktycznych umiejętności strzeleckich i bezpiecznego posługiwania się bronią.

Jak zapewnia Zbigniew Wolwowicz, dzięki tej strzelnicy szkoła będzie mogła organizować także zajęcia pozalekcyjne dla uczniów promujących postawy proobronne i sport strzelecki. Strzelnica będzie również nową formą rekreacji dla lokalnej społeczności.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu

Fot. ZS1 Nowa Dęba

1 KOMENTARZ

  1. My naprawdę mamy takie głupie społeczeństwo ? Dlaczego nie inwestujemy w programy edukacyjne w zakresie DYPLOMACJI ,zanim ludzie chwycą za broń ? Komuś ewidentnie zależy na wyuczeniu społeczeństwa jak obsługiwać broń .Aż dziw,że ludzie nie czują zagrożenia jakie za tym idzie …..Sory,ale każdy kto” łapkuje “tego typu treści jest wielkim IGNORANTEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj