Autobusy sandomierskiej komunikacji miejskiej, linii numer 6, będą kursować do osiedla Wielowieś w Tarnobrzegu już od dzisiaj, 25 marca. Wydłużenie trasy sandomierskiej „szóstki” o Wielowieś to wynik porozumienia zawartego między samorządami miast, Tarnobrzega i Sandomierza, na mocy którego podzielą się one także kosztami tego kursu. Tarnobrzeg poniesie koszty kursów po Wielowsi.

– To rozwiązanie zapewni mieszkańcom osiedla Wielowieś dostęp do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej w sytuacji, gdy pracujący dotąd w ośrodku zdrowia w Wielowsi lekarze ograniczyli się do przyjmowania pacjentów jedynie w sandomierskiej przychodni – mówi prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.  

PGKiM w Sandomierzu Sp. z o.o. – Zakład Komunikacji Miejskiej podał już pełną informację o nowej trasie linii 6:

Autobusy linii numer 6 będą kursowały trasą: ulica Powiśle (pętla „Dębina”) – Flisaków – Holownicza – Portowa – Baczyńskiego (huta) – Zarzekowice – Koćmierzów – Piaski (pętla) – Szklana – Odwet Jędrusie – Warszawska – Piętaka – Szklana – Piaski (pętla) – Koćmierzów – Zarzekowice – Baczyńskiego (huta) – Portowa – Holownicza – Flisaków – Powiśle (pętla „Dębina”).

Odjazd autobusów z przystanku przy ulicy Powiśle (pętla „Dębina”) w kierunku ulicy Baczyńskiego (huty), Koćmierzowa i Tarnobrzega os. Wielowieś w godzinach: 5:35, 6:33, 7:35, 8:35, 12:35, 13:35, 14:35, 15:50.

Odjazd autobusów z przystanku przy ulicy Odwet Jędrusie w kierunku Koćmierzowa, huty szkła i Powiśla w godzinach: 6:05, 7:05, 8:05, 9:05, 13:05, 14:05, 15:05, 16:20.

Jak przypomina Zakład Komunikacji Miejskiej w Sandomierzu, pasażerowie z Tarnobrzega (os. Wielowieś) oraz z sandomierskich osiedli Ostrówek i Koćmierzów chcący dotrzeć do lewobrzeżnej części Sandomierza mogą skorzystać z węzła przesiadkowego „Huta Szkła” obsługiwanego przez linię numer 2, która kursuje do szpitala przez centrum miasta. W celu usprawnienia przejazdu przewoźnik sugeruje zaopatrywanie się w bilety ważne na wszystkie linie (bez ograniczeń w liczbie przejazdów). Takie bilety kosztują: miesięczne – 70 zł (normalny) oraz 35 zł (ulgowy); jednodniowe – 5 zł ( normalny) oraz 2,50 zł (ulgowy).

Żródło: https://sandomierz.eu/11344/253/ogloszenie.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj