Kara do 8 lat pozbawienia wolności grozi 40-letniemu mężczyźnie, który w jednym z tarnobrzeskich marketów zamienił elektronarzędzia – droższy produkt przełożył do tańszego opakowania i zapłacił przy kasie zaniżoną cenę. Sprytny plan oszusta nie powiódł się, gdyż wpadł w ręce ochrony.

W poniedziałek, tarnobrzescy policjanci zostali zawiadomieni o oszustwie, które miało miejsce w jednym z marketów, na terenie miasta. Jak ustalili funkcjonariusze, przed godz. 11, w sklepie pojawił się mężczyzna, który będąc na stoisku z elektronarzędziami, dokonał zamiany narzędzi w opakowaniach.

Mężczyzna wyjął z opakowania wkrętarkę akumulatorową o wartości 119 złotych i w jej miejsce, włożył wkrętarkę akumulatorową o wartości 299 złotych, po czym poszedł do kasy.

Sprytny plan oszusta zauważył pracownik ochrony, który natychmiast zareagował. Kiedy mężczyzna zapłacił zdecydowanie niższą cenę za towar i usiłował wyjść ze sklepu, został ujęty przez ochroniarza i przekazany w ręce tarnobrzeskich policjantów.

Mundurowi wylegitymowali mężczyznę. Okazał się nim 40-letni mieszkaniec Gorzyc. Policjanci sprawdzili opakowanie z elektronarzędziami. Okazało się, że znajduje się w nim przedmiot droższy o 180 złotych.

Mieszkaniec Gorzyc został przesłuchany i usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa. Teraz o jego losie będzie decydował sąd.

Za oszustwo grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Źródło: KMP Tarnobrzeg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj