policja

Przez dwa dni tarnobrzescy policjanci prowadzili działania ukierunkowane na eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Podczas akcji „Trzeźwość” na drogach powiatu tarnobrzeskiego funkcjonariusze skontrolowali blisko 800 kierujących.

W sobotę i w niedzielę policjanci ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu prowadzili działania „Trzeźwość”. Miały one na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących.

Funkcjonariusze realizowali zadania w wyznaczonych punktach kontrolnych na terenie Tarnobrzega i powiatu tarnobrzeskiego. Sprawdzili stan trzeźwości u 783 kierujących. Podczas działań ujawnili 3 kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd pomimo wypitego wcześniej alkoholu. Dwóch kierujących straciło uprawnienia do kierowania pojazdami.

  • 2 marca po godz. 7, policjanci pełniący służbę na terenie ul. Sienkiewicza w Tarnobrzegu, zatrzymali do kontroli drogowej skodę octavię. Za kierownicą pojazdu siedział 29-letni mieszkaniec Tarnobrzega, który był pijany. Badanie urządzeniem wykazało 1,05 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Teraz o jego losie będzie decydował sąd.
  • Tego dnia przed godz. 22, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej osobowe audi. Za kierownicą pojazdu siedział obywatel Ukrainy, od którego czuć było alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie 2,34 promila alkoholu. 27-letni kierowca pojazdu stracił prawo jady. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Teraz o losie mężczyzny będzie decydował sąd.

Jeśli widzisz, że nietrzeźwa osoba chce prowadzić pojazd, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy, ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.

Źródło: KMP Tarnobrzeg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj