W ostatnim czasie tarnobrzescy policjanci otrzymują informacje o kradzieżach rowerów. Złodzieje wykorzystują naszą nieuwagę oraz nieskuteczne zabezpieczenie jednośladów. Apelujemy o właściwe zabezpieczanie pozostawionego sprzętu.

Z policyjnych statystyk wynika, że do kradzieży rowerów dochodzi najczęściej sprzed sklepów, barów oraz z otwartych klatek schodowych i z piwnic. Złodzieje wykorzystują chwilowe pozostawienie jednośladów bez opieki oraz bez zabezpieczenia. Sprawcy kradzieży często czekają na naszą niefrasobliwość.

Wczoraj przed godz. 11 tarnobrzescy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży roweru szosowego. Jak ustalono, rower został skradziony przy ul. Wianek w Tarnobrzegu. 32-letni właściciel jednośladu zostawił go obok bloku i udał się do mieszkania. Po krótkim czasie mężczyzna wychylił się przez okno i dostrzegł, że roweru nie ma. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę 1500 złotych.

Policjanci apelują!

  • Nie zostawiajmy swoich jednośladów bez nadzoru oraz zabezpieczajmy je przed kradzieżą.
  • Postawmy na profesjonalne zabezpieczenie, warto skorzystać z mocnych i profesjonalnych blokad, ale nawet najprostsze zabezpieczenie może utrudnić kradzież.
  • Pamiętajmy- dwa zabezpieczenia są lepsze niż jedno. Im więcej czasu zabierze złodziejowi pokonanie zabezpieczeń, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że stracimy swój rower.
  • Stosujmy linki rowerowe zawsze – odchodząc nawet na chwilę przypnijmy rower do nieruchomej części otoczenia. Linka powinna trzymać nie koło, które łatwo zdjąć, ale ramę z kołem.
  • Zadbajmy o jak najlepsze zabezpieczenia naszej piwnicy.

W przypadku kradzieży niezwłocznie należy powiadomić o tym policjantów. Dzwońmy na numer alarmowy 112 lub do dyżurnego jednostki Policji tel. 47 825 33 10.

Źródło: KMP Tarnobrzeg

zdjęcie poglądowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj