Gmina Gorzyce zaprasza dzieci i dorosłych do udziału w kolejnej edycji konkursu gminnego „Nasza mała ojczyzna”. Finał odbędzie się 18 marca br. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Trześni.

Po raz ósmy uczniowie klas IV-VI oraz VII-VIII ze szkół gminnych wezmą udział w konkursie wiedzy na temat swojej małej ojczyzny. – Do konkursu może przystąpić 4 przedstawicieli z każdej szkoły wyłonionych w drodze eliminacji wewnątrzszkolnych – informuje Jerzy Paw, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Trześni.

konkurs dla uczniów i dorosłych
Zadaniem uczestników podczas finału będzie napisanie testu obejmującego 60 pytań z zakresu historii i funkcjonowania gminy Gorzyce.
Organizatorzy: wójt gminy Gorzyce oraz dyrekcja i nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Trześni zapraszają przedstawicieli instytucji i firm działających na terenie gminy oraz wszystkich, którzy interesują się historią regionu do wzięcia udziału w teście z zakresu wiedzy o gminie.
Zadaniem dorosłych będzie napisanie testu składającego się z 60 pytań. Uczestnicy mają szansę na dobre noty jeśli wykażą się znajomością topografii gminy, znajomością zabytków, wiedzą na temat historii postaci historycznych i współczesnych, które związane są z gminą Gorzyce, a których działalność społeczna, sportowa, kulturalna, gospodarcza miała wpływ na rozwój gminy.
Uczniowie szkół, jak i dorośli, którzy wezmą udział w konkursie, zmierzą się już 18 marca br. o godz. 9.00 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Trześni.

konkurs fotograficzny
Po raz kolejny również miłośnicy fotografii będą mieli okazję zaprezentować swoje zdjęcia przedstawiające gminę Gorzyce. Konkurs fotograficzny dedykowany jest dzieciom i młodzieży w wieku 7-16 lat – a tegoroczne hasło przewodnie to fauna gminy Gorzyce, czyli tym razem organizatorzy zachęcają do zwrócenia aparatów fotograficznych na zwierzęta.
Prace młodych fotografów będą oceniać m.in. przedstawiciele patronów medialnych oraz Urzędu Gminy Gorzyce.
Fotografie wydrukowane w formacie A4 należy przesłać na adres e-mail biblioteka_szkolna.zsp@wp.pl lub dostarczyć do sekretariatu Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Trześni do dn. 11 marca br.

Finał i rozstrzygnięcie wszystkich konkursów odbędzie się w poniedziałek 18 marca br. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Trześni.
Na wszystkich laureatów konkursów czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Gorzyce, dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Trześni oraz sponsorów.

Dokumenty do pobrania na stronie internetowej gminy Gorzyce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj