policja

Tarnobrzescy policjanci przez dwa dni prowadzili działania ukierunkowane na eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Podczas akcji „Trzeźwość” na drogach powiatu tarnobrzeskiego funkcjonariusze skontrolowali ponad 860 kierujących.

Przez dwa dni, w sobotę i w poniedziałek, tarnobrzescy policjanci prowadzili działania „Trzeźwość”. Miały one na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących.

Policjanci ruchu drogowego, wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości, skontrolowali 861 kierowców. Podczas prowadzonych działań, policjanci ujawnili 3 kierujących, którzy wcześniej pili alkohol.

W poniedziałek (19 lutego br.) przed godz. 17, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Kierujący jednośladem jechał drogą wojewódzką nr 872 relacji Majdan Królewski – Baranów Sandomierski mając 2,36 promila alkoholu w organizmie. 60-letni mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.

Piłeś – nie jedź! – to motto, które powinno przeświecać każdemu kierowcy. Dlatego jeśli widzisz, że nietrzeźwa osoba chce prowadzić pojazd, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy, ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.

Źródło: KMP Tarnobrzeg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj