16 lutego br. w Urzędzie Miasta i Gminy Nowa Dęba odbyło się spotkanie, podczas którego przedstawiona została koncepcja zagospodarowania terenu rekreacyjnego w Nowej Dębie. Centralnym elementem propozycji jest stworzenie integracyjnej otwartej przestrzeni publicznej na działce ewid. nr 230, która jest częścią istniejącego, ale nieczynnego od kilku lat, basenu odkrytego.

Projekt zakłada przywrócenie funkcji kąpieliska otwartego z zastosowaniem nowoczesnych technologii basenowych i uzdatniania wody. Oprócz tego wprowadza innowacyjne rozwiązania architektoniczne dla budynków obsługujących kąpielisko. Centrum planowanego zagospodarowania stanowią nowoczesne obiekty basenowe, w tym basen rekreacyjno-sportowy składający się z dwóch połączonych niecek – sportowej i rekreacyjnej. Ta ostatnia obejmować będzie atrakcje takie jak rwąca rzeka, gejzer, masaże podwodne oraz leżanki powietrzne masujące. Dodatkowo przewidziano brodzik dla dzieci oraz plac zabaw wodnych. Na terenie kąpieliska znajdować się będzie także boisko do piłki plażowej oraz ciągi piesze łączące różne elementy kompleksu. Przy wejściach przewidziano również miejsce na rowery.

Urząd Miasta i Gminy Nowa Dęba zachęca do przekazywania swoich uwag i sugestii dotyczących koncepcji zagospodarowania terenu rekreacyjnego poprzez przesłanie ich na adres e-mail Gminy Nowa Dęba gmina@nowadeba.pl,  w terminie do 20 lutego (wtorek) 2024 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj