policja

W tym tygodniu policjanci uniemożliwili dalszą jazdę czterem kierowcom, którzy pijąc wcześniej alkohol, zdecydowali się na kierowanie pojazdami. Niechlubnym rekordzistą okazał się 35-letni kierowca volkswagena, który jechał przez powiat tarnobrzeski, mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Pomimo wielu policyjnych apeli, ostrzeżeń, a także akcji skierowanych na ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących, niektórzy kierowcy nadal decydują się wsiąść za kierownicę pojazdów pomimo wypitego wcześniej alkoholu.

Wczoraj przed godz. 12, policjanci ruchu drogowego, w miejscowości Cygany w gminie Nowa Dęba, zatrzymali do kontroli drogowej 41-letniego rowerzystę, którego sposób jazdy sugerował, że może być pod działaniem alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało 1,94 promila alkoholu w jego organizmie. Nietrzeźwy kierowca jednośladu został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych.

We wtorek przed godz. 8, na ul. Sienkiewicza w Tarnobrzegu, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę opla. Za kierownicą pojazdu siedział 20-latek, który był pijany. Badanie urządzeniem wykazało w jego organizmie 1,28 promila alkoholu. Mężczyzna za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3, utrata prawa jazdy oraz wysoka grzywna.

Tego dnia przed godz. 17, w Gorzycach, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 78-letniego rowerzystę. Przeprowadzone badanie wykazało u seniora 0,54 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych.

W poniedziałek po godz. 21, policjanci pełniący służbę na terenie miejscowości Skopanie zatrzymali do kontroli drogowej 35 – letniego kierowcę volkswagena golfa. Badanie urządzeniem wykazało w jego organizmie 2,20 promila alkoholu. Mężczyzna za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości będzie odpowiadał przed sądem.

Źródło: KMP Tarnobrzeg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj