SAMSUNG CSC

Czterdzieści wewnętrznych i zewnętrznych kamer czuwa nad bezpieczeństwem uczniów Zespołu Szkół w Gorzycach, a liczba ich sukcesywnie rośnie. W ciągu najbliższego roku zostanie podwojona.

Jak zaznacza dyrektor szkoły, to tylko jedna z zalet nauki w Gorzycach.

-Bezpieczeństwo uczniów oraz innowacyjne nauczanie to priorytety w Zespole Szkół im. por. J. Sarny w Gorzycach – podkreśla dyrektor placówki Krzysztof Komórkiewicz.

Montażem i prawidłowym działaniem kamer zajmują się m. in. uczniowie klas informatycznych podczas praktyk zawodowych. Zespół Szkół w Gorzycach to jedyna szkoła w regionie, która może pochwalić się także pracownią wirtualnej rzeczywistości VR. Podczas zajęć z przedmiotów ogólnokształcących uczniowie mogą rozwijać swoją wyobraźnię zakładając specjalne gogle VR. Po ich założeniu przed oczami pojawia się komputerowo wygenerowany trójwymiarowy świat, który jest oglądany w 360 stopniach.

Szkoła dba również o estetykę oraz wyposażenie pracowni przedmiotowych. Jej wizytówką są dwa laboratoria do nauki języków obcych oraz doskonale wyposażone pracownie do nauki zawodu (szkoła kształci w technikum w zawodach: mechanik, mechatronik, informatyk, programista, logistyk i ekonomista).

SAMSUNG CSC


Swoje zdolności językowe można rozwijać nie tylko w nowoczesnych laboratoriach, ale też podczas programów międzynarodowej wymiany młodzieży Erasmus. W maju 20 uczniów kierunków mechanicznych, mechatronicznych, informatycznych oraz programistycznych wyjedzie na dwutygodniowe praktyki zawodowe do Szwecji, gdzie będą zdobywać doświadczenie w zakładach produkcyjnych. W kwietniu gorzycką szkołę odwiedzą uczniowie z Rumunii, a w kolejnym roku szkolnym uczniów czekają praktyki zawodowe w Chorwacji i Szwecji.

Już niebawem zalety gorzyckiej szkoły poznają uczniowie klas ósmych. 15 marca rozpoczną się Dni Otwarte podczas których będzie można zwiedzać szkołę, porozmawiać z pracownikami naukowymi Politechniki Rzeszowskiej i Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz zwiedzić zakład dawny Federal Mogul, czyli Tenneco, który może stać się przyszłym pracodawcą dla absolwentów gorzyckiego Zespołu Szkół.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu

Fot. ZS Gorzyce

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj