Do zdarzenia doszło we wtorek po godz. 13, przy ul. Sienkiewicza w Tarnobrzegu. Z ustaleń policjantów wynika, że 76-letnia kobieta przyszła do banku, aby wypłacić pieniądze.

Po wyjściu z placówki seniorka została zaczepiona przez nieznanego mężczyznę, który twierdził, że znalazł na chodniku gotówkę. Zwrócił się do kobiety z prośbą, aby była świadkiem tego zdarzenia. Pokazał jej banknoty zwinięte w rulon i ściśnięte gumką oraz przekonywał, aby poczekała z nim przez chwilę na właściciela gotówki. Twierdził, że poszkodowany wróci w to miejsce aby szukać swojej zguby.

Seniorka zgodziła się. Po krótkim czasie oboje zauważyli mężczyznę, który idąc w ich kierunku szukał czegoś na chodniku i w swojej teczce.

Gdy był w niewielkiej odległości podszedł do kobiety twierdząc, że zgubił pieniądze. Mężczyzna sprawiał wrażenie przygnębionego. Wówczas znalazca pieniędzy powiedział, że znalazł gotówkę, lecz nie wie do kogo ona należy. Aby utwierdzić się w przekonaniu, czy aby ten człowiek jest jej prawowitym właścicielem powiedział, że przeprowadzi test.

Wyciągnął swoje pieniądze, a następnie poprosił aby 76-latka, uczyniła to samo. Kobieta pod wpływem presji okazała plik pieniędzy wypłaconych przed chwilą z banku. Mężczyzna stwierdził, iż faktycznie pieniądze te nie stanowią jego własności i pozwolił seniorce schować je do torebki, uszczuplone o kwotę 1100 zł.

Gdy pokrzywdzona zorientowała się, że została okradziona, o zdarzeniu zawiadomiła policjantów.

Wszystkie osoby będące świadkami zdarzenia, posiadające informacje w tej sprawie proszone są o kontakt z policjantami Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu przy ul. 1 Maja 2, lub tel. 47 825 33 30 lub dyżurnym jednostki Policji 47 825 33 10.

Źródło: KMP Tarnobrzeg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj