Masz 25 lat – wykonaj cytologię! Masz 45 lat – wykonaj mammografię! Cytomammobus Fundacji SOS Życie w Tarnobrzegu.

Kobiety powinny wykonywać regularnie profilaktyczne badania: cytologię i mammografię. Okazją będzie przyjazd CytoMammobusu Fundacji SOS Życie w terminie 22 – 30 stycznia. Wystarczy zadzwonić pod numer 17 582 40 60 i umówić się wcześniej, na konkretną godzinę, aby nie czekać w kolejce. Do akcji zaprasza Prezydent Miasta Tarnobrzega.

Cytomammobus stanie na Placu Bartosza Głowackiego, a badania będą wykonywane przez doświadczony personel w godz. 8 – 16. Cytologię będzie pobierała wykwalifikowana położna – zapraszamy szczególnie młode kobiety po 25 roku życia.

UWAGA! Od 1 listopada 2023 r. weszły w życie zmiany w realizacji Programów Profilaktyki  Raka Piersi i Raka Szyjki Macicy. W związku ze zmianami bezpłatna cytologia przysługuje kobietom w wieku 25 – 64 lat – co 3 lata . Bezpłatna mammografia co 2 lata – kobiety w wieku od 45 do 74 lat!

Wszystkie Panie zainteresowane wykonaniem badań profilaktycznych prosimy o bezpośredni kontakt z Rejestracją pod numerem 17 582 40 60, aby umówić się na konkretną godzinę – rejestracja czynna od g. 8:00 – 18:00.

Badania finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia.

Panie mają możliwość łatwego dostępu bez skierowania na profilaktyczną cytologię i mammografię.  Warto korzystać z tych badań, ponieważ choroba nowotworowa nie daje żadnych objawów, a te proste badania mogą oszczędzić życie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj