Nowodębski „ogólniak” zdobył tytuł “Najlepszego Liceum – Brązowej Szkoły 2024”. Szkoła zawdzięcza go Rankingowi Liceów i Techników Pespektywy 2024.

Kilka dni temu w Warszawie, w auli Akademii Leona Koźmińskiego zorganizowana została gala wręczenia nagród 26. rankingu organizowanego przez Fundację Edukacyjną Perspektywy. Analiza objęła 1431 liceów ogólnokształcących z całej Polski, które spełniły kryteria wejściowe do rankingu. Kapituła oceniała szkoły ogólnokształcące na podstawie trzech kryteriów: sukcesy uczniów w olimpiadach (25%), wyniki matur z przedmiotów obowiązkowych (30%) i wyniki matur z przedmiotów dodatkowych (45%). Na podstawie zdobytych punktów, najlepszym szkołom przyznawany jest jeden z trzech tytułów: „Złota szkoła”, „Srebrna szkoła” i „Brązowa szkoła”. Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego w Nowej Dębie uzyskało tytuł Najlepsze Licea w Polsce „Brązowa Szkoła 2024”. ”. W rankingu województwa podkarpackiego nowodębskie liceum zajęło 46 miejsce, a w ogólnopolskim uplasowało się na 809 pozycji.

– Mimo, że nie jesteśmy dużą szkołą dobrze przygotowujemy naszych uczniów do egzaminu maturalnego oraz staramy się rozwijać ich pasje i zainteresowania, by mogli m.in. startować w olimpiadach i konkursach przedmiotowych – mówi dyrektor LO im. Jana Kochanowskiego z Nowej Dęby, Zbigniew Wolwowicz i dodaje, że w ubiegłym roku szkolnym jeden z uczniów dotarł do centralnego szczebla olimpiady ekonomicznej, a dwójka kolejnych starowała w regionalnej olimpiadzie z przedsiębiorczości. – Dzięki temu udało się nam wyprzedzić w tegorocznym rankingu kilkanaście liceów ogólnokształcących z Rzeszowa, Mielca, Tarnobrzega i Stalowej Woli – podkreśla dyrektor nagrodzonej szkoły.

Niewielka nowodębska szkoła została zaliczona do krajowej czołówki liceów.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj