We wtorek, 9 stycznia, nastąpiło podpisanie umowy dotyczącej budowy i rozbudowy obiektów infrastruktury społecznej na terenie miasta i gminy Nowa Dęba. Umowę podpisał burmistrz Wiesław Ordon z prezesem Firmy Budowlanej REMBISZ Ryszardem Rembiszem, w obecności przewodniczącego Zarządu Osiedla Dęba Władysława Flisa i prezesa OSP w Nowej Dębie Władysława Nowaka.

Zadanie obejmuje budowę nowego budynku usługowo-biurowego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowej Dębie – Osiedle Dęba. Nowy obiekt zostanie zlokalizowany u zbiegu ulicy Podgórze i ulicy Tadeusza Góreckiego (miejsce po starym placu zabaw) na działkach o numerach ewidencyjnych 708/1, 706/1, 704. Planuje się, że będzie on składał się z części strażackiej, obejmującej dwa garaże, wieżę oraz zaplecze sanitarne. Druga, piętrowa część o charakterze socjalnym, będzie przeznaczona dla wszystkich mieszkańców osiedla oraz organizacji działających na jego rzecz. Potrzeba budowy nowej strażnicy wynika z tego, że położenie budynku starej remizy jest bardzo niefortunne, utrudniające wyjazd do akcji pojazdom tej jednostki. Ponadto, budynek jest już przestarzały i niefunkcjonalny do celów ochrony ppoż. Część socjalna będzie pełnić również funkcję świetlicy środowiskowej. Na taki obiekt mieszkańcy czekają od lat.

Drugą częścią zadania jest rozbudowa budynku strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Tarnowskiej Woli. W tym przypadku zakres prac obejmuje budowę nowego garażu (jest to jednostka wyposażona w dwa pojazdy), rozbudowę części socjalnej, a przede wszystkim stworzenie części sanitarnej. Do tego dochodzi budowa przyłącza wodociągowego i kanalizacyjnego oraz utwardzenie nawierzchni terenu. Po rozbudowie budynek stanie się nowoczesnym, parterowym obiektem o powierzchni użytkowej wynoszącej 182 m². W skład wyremontowanej strażnicy wejdą dwie sale, wiatrołap, zaplecze, węzeł sanitarny, garaże i schowek.

W postępowaniu przetargowym najkorzystniejszą ofertę złożyła Firma Budowlana REMBISZ z Zielonki, zobowiązując się do wykonania zamówienia za cenę łączną 7 104 526,21 zł brutto. Planowany termin zakończenia prac to lipiec 2025 roku. Fundusze przeznaczone na realizację tego zadania zostały pozyskane z „Rządowego Programu Polski Ład Programu Inwestycji Strategicznych”, zaś 15 % kosztów to środki własne gminy.

Źródło: UMiG Nowa Dęba

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj