policja
policja

Policjantem jest się zawsze. Udowodnił to starszy sierżant Mateusz Lis z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu. Funkcjonariusz w czasie wolnym od służby zatrzymał 16-latka, podejrzanego o wymuszenie rozbójnicze, który grożąc pobiciem, zażądał od 15-latka pieniędzy.

Jesteśmy po to, by pomagać obywatelom, a policyjne motto „Pomagamy i chronimy”, towarzyszy nam w codziennej służbie. Tę maksymę doskonale wypełnił policjant z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu. Funkcjonariusz w czasie wolnym od służby zatrzymał sprawcę wymuszenia rozbójniczego.

W drugi dzień świąt, policjanci interweniowali, w związku ze zgłoszeniem dotyczącym zdarzenia, do jakiego doszło w jednym ze sklepików przy Placu Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu. Jak ustalono, sprawca zaczepił 15-latka i grożąc mu pobiciem, zażądał od niego pieniędzy. Nastolatek przestraszył się i oddał agresorowi gotówkę jaką posiadał. Po zdarzeniu mężczyzna uciekł.

Funkcjonariusze ustalili rysopis agresora i rozpoczęli jego poszukiwania.

W środę przed godz. 20, st. sierż. Mateusz Lis, w czasie wolnym od służby, jadąc prywatnym samochodem, zauważył idącego mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi sprawcy wymuszenia rozbójniczego, do jakiego doszło końcem roku. Policjant miał wówczas służbę i pamiętał to wydarzenie.

Funkcjonariusz bez chwili wahania zatrzymał samochód i ruszył w kierunku młodego mężczyzny. Podbiegł do niego, okazał legitymację, po czym go zatrzymał. O całym zdarzeniu powiadomił dyżurnego jednostki, który na miejsce skierował policyjny patrol.

Sprawcą okazał się 16-letni mieszkaniec Tarnobrzega. Nastolatek usłyszał zarzut wymuszenia rozbójniczego.

Zgromadzony przez policjantów materiał został przesłany do sądu rodzinnego, który zadecyduje o jego dalszym losie.

źrodlo: KMP Tarnobrzeg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj