Mistrzowie Polski z Tarnobrzega!

W Bartoszycach odbyły się 38. Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin Młodzieżowców i Juniorów. Udział w turnieju wzięło łącznie 204 zawodników z 60 klubów z całej Polski. Tarnobrzeski Klub Kyokushin Karate reprezentowała trójka zawodników, tj. Bartosz Korczak, Kacper Jarecki oraz Kacper Soboń, z których dwójka wywalczyła tytuł Mistrza Polski.

Bartosz Korczak startował w kategorii ciężkiej młodzieżowców (18-21 lat). W pierwszej walce miał wolny los. Drugą walkę stoczył z zawodnikiem z utytułowanego klubu z Wrocławia, pokonując swojego przeciwnika przez Ippon. Walkę finałową również zakończył przed czasem i w bardzo dobrym stylu sięgnął po Mistrzostwo Polski.
Kacper Jarecki w walce o tytuł w kategorii Junior -65 kg musiał stoczyć trzy walki. W pierwszej walce pokonał przeciwnika przez Ippon (kopnięcie na udo). Następne dwie walki zwyciężył decyzją sędziów.
Kacper Soboń decyzją sędziów przegrał pierwszą walkę, jednakże należy zaznaczyć, że trafił na mocnego przeciwnika – zwycięzcę turnieju w swojej kategorii oraz Mistrza Europy 2023.

Źródło: Tarnobrzeski Klub Kyokushin Karate