W związku z nadchodzącym dniem Wszystkich Świętych policjanci ruchu drogowego i prewencji będą realizować zadania polegające na zapewnieniu bezpieczeństwa i porządku na drogach. Mundurowi będą stanowczo reagować na nieprawidłowe zachowania kierowców i osób pieszych oraz zapewniać płynność ruchu w pobliżu nekropolii. Podczas dnia Wszystkich Świętych policjanci będą, udzielać pomocy wszystkim uczestnikom ruchu w bezpiecznym dotarciu na groby bliskich.

Policjanci będą sprawdzać trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia pasażerów oraz przestrzeganie ograniczeń prędkości.

Jak co roku, w okolicach wielu nekropolii wprowadzane będą zmiany w organizacji ruchu, które mają ułatwić dojazd na cmentarze i zapewnić bezpieczeństwo pieszych oraz kierowców.

TARNOBRZEG

 • Cmentarz Komunalnyul. Mickiewicza w Tarnobrzegu. Postój, odbywać się będzie na parkingu przy cmentarzu i na prawych pasie ruchu, na odcinku od skrzyżowania ul. Mickiewicza do ul. Granicznej. Dodatkowe miejsca parkingowe znajdują się przed parkiem handlowym „Markpol”. Wyznaczono miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych.
 • Cmentarzul. Graniczna w Tarnobrzegu. Obowiązywać będzie tam jednostronny zakaz zatrzymywania się. Postój, będzie się odbywał na parkingu przy cmentarzu oraz przy ul. Granicznej. Wyznaczono miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych.
 • Cmentarz, oś. Wielowieś w Tarnobrzegu, (droga wojewódzka nr 723). Obowiązywać będzie tam zakaz zatrzymywania się po obu stronach drogi. Postój pojazdów, odbywać się będzie na parkingu znajdującym się przy cmentarzu. Wyznaczone również zostały miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych. Z uwagi na ograniczone miejsca parkingowe osoby wybierające się na nekropolnie, prosi się o korzystanie z komunikacji miejskiej.
 • Cmentarz, oś. Sobów w Tarnobrzegu, (droga 1090R). Obowiązywać będzie tam zakaz zatrzymywania się. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 60 km/h. Postój pojazdów, odbywać się będzie na parkingu, znajdującym się przy cmentarzu. Wyznaczono miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych.

GMINA GORZYCE

 • Cmentarz, ul. Sandomierska m. Gorzyce, (droga krajowa nr 77). Postój pojazdów, będzie odbywał się, na parkingu przy cmentarzu oraz w rejonie Urzędu Gminy Gorzyce. Brak miejsca postojowego dla osoby niepełnosprawnej.
 • Cmentarz, ul. Kościelna w m. Trześń, (droga powiatowej nr 1090R). Postój pojazdów, odbywać się będzie na parkingu znajdującym się przy cmentarzu. Brak miejsca postojowego dla osób niepełnosprawnych.
 • Cmentarz, w m. Wrzawy. Postój pojazdów, odbywać się będzie na parkingu znajdującym się przy cmentarzu. Brak miejsc parkowania dla osób niepełnosprawnych.

GMINA GRĘBÓW

 • Cmentarz, ul. Cmentarna w m. Grębów. Parking usytuowany bezpośrednio przy cmentarzu parafialnym. Brak miejsc parkowania dla osób niepełnosprawnych. Dozwolone parkowanie na placu targowym.
 • Cmentarz, ul. Kościelna w m. Stale. Parking usytuowany bezpośrednio przy cmentarzu. Brak miejsc parkowania dla osób niepełnosprawnych. Dozwolone parkowanie na placu targowym.
 • Cmentarz, w m. Krawce. Parking usytuowany bezpośrednio przy cmentarzu parafialnym. Brak miejsc parkowania dla osób niepełnosprawnych.

GMINA BARANÓW SANDOMIERSKI

 • Cmentarz, ul. Fabryczna w m. Baranów Sandomierski (droga wojewódzka nr 872). Postój pojazdów, odbywać się będzie na placu zajezdni PKS. Brak miejsca postojowego dla osoby niepełnosprawnej.
 • Cmentarz, ul. Popiełuszki w m. Skopanie. Postój pojazdów, odbywać się będzie przy ul. Ks. J. Popiełuszki i ul. Załanie. Brak miejsca postojowego dla osoby niepełnosprawnej.
 • Cmentarz, ul. m. Wola Baronowska (droga wojewódzka 872). Postój pojazdów, odbywać się będzie bezpośrednio przy cmentarzu. Brak wyznaczonych miejsc do parkowania dla osób niepełnosprawnych.

GMINA NOWA DĘBA

 • Cmentarz, w m. Tarnowska Wola ( odcinek drogi krajowej nr 9). Postój pojazdów, będzie odbywał się częściowo na poboczu oraz na parkingu drogi P1116R w kierunku m. Alfredówka. Na odcinku tym będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h. Brak wyznaczonych miejsc do parkowania dla osób niepełnosprawnych.
 • Cmentarz, w m. Chmielów (droga 1110R ). Obowiązuje znak zakaz zatrzymywania się po prawej stronie, jadąc od m.Tarnobrzeg. Parking usytuowany bezpośrednio przy cmentarzu. Brak miejsca postojowego dla osoby niepełnosprawnej.
 • Cmentarz, w m. Jadachy (droga krajowa nr 9). Postój pojazdów, będzie odbywał się na placu obok cmentarza, jak i na poboczu po jednej stronie drogi dojazdowej. Brak miejsca postojowego dla osoby niepełnosprawnej.

Pamiętajmy:

Zgodnie z § 2 Rozporządzenia Ministra Transportu z dnia 31 lipca 2007 r. w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach (tekst jednolity; Dz. U z 2021 r., poz. 783); „wprowadza się okresowe ograniczenie ruchu pojazdów, o których mowa w § 1 [zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczających 12 ton, z wyłączeniem autobusów oraz niektórych innych pojazdów ze względu na rodzaj wykonywanego przewozu], poprzez zakaz ich ruchu na drogach na obszarze całego kraju, w następującym terminie:

 • 31 października br. w godz. 18.00 – 22.00,
 • 1 listopada br. w godz. 8.00 – 22.00.

Apelujemy do wszystkich, którzy mogą w tych dniach zrezygnować z własnych samochodów, aby skorzystali z komunikacji miejskiej. Przypominamy, aby piesi, którzy wybierają się na groby, szczególnie teraz, gdy jesień w pełni i szybko zapada zmrok, wyposażyli się w ważne dla naszego bezpieczeństwa elementy odblaskowe.

Źródło: KMP Tarnobrzeg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj