policja

Podczas minionego weekendu na drogach powiatu tarnobrzeskiego policjanci odnotowali 4 kolizje drogowe. Zatrzymali 18-letniego kierowcę bmw, który jadąc w obszarze zabudowanym z prędkością 109 km/h, przekroczył dozwoloną prędkość o 59 km/h. Mundurowi zatrzymali także 2 rowerzystów, którzy mimo wcześniej wypitego alkoholu, wsiedli za kierownice pojazdów.

Policjanci systematycznie patrolują miejsca, gdzie dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego, sprawdzają stan trzeźwości oraz stan techniczny pojazdów. Kierowcy, którzy znacznie przekroczą dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym, muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami.

  • W niedzielę o godz. 17, policjanci z Komisariatu Policji w Gorzycach, pełniący służbę w Sokolnikach zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Podczas wykonywanych czynności, mundurowi wyczuli od 43-letniego mężczyzny alkohol. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Za kierowanie jednośladem w stanie nietrzeźwości, kierowca jednośladu został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych.
  • Wysokim mandatem ukarany został 69-letni rowerzysta, którego zatrzymali policjanci z Posterunku Policji w Baranowie Sandomierskim. 59-letni kierowca jednośladu miał 0,26 promila alkoholu w organizmie.
  • W piątek po godz. 19, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej osobowe bmw. Do zdarzenia doszło na ul. Warszawskiej, na odcinku drogi wojewódzkiej nr 723, w Tarnobrzegu. 18-letni mężczyzna, kierujący pojazdem, przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 59 km/h jadąc z prędkością 109 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące. O jego dalszym losie będzie decydował sąd.

Policjanci przypominają!

Policja przypomina, że za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h, grozi nie tylko wysoki mandat i 10 punktów karnych, ale przed wszystkim utrata prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Pamiętajmy również, że jadąc z taką prędkością, stwarzamy śmiertelne zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Źródło: KMP Tarnobrzeg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj