Udany występ tenisistów stołowych IKS JEZIORO Tarnobrzeg w Pleszewie w 1. Grand Prix Polski Osób Niepełnosprawnych w tenisie stołowym w nowym sezonie 2023/2024 pod opieką trenera Pawła Matysiaka. W zawodach tych sześć razy stali na podium, zdobyli 4 medale srebrne i 2 brązowe.

Czterech zawodników grało w finale. Najbliżej wywalczenia złotego medalu był w klasie 3 wózki mężczyzn Janusz Chamot, który praktycznie wygrany mecz, prowadząc w piątym secie 10:7, przegrywa go 10:12 i cały mecz 2:3. Kolejne srebrne medale zdobyli Piotr Sokalski w klasie łączonej 1-2 mężczyzn, Paweł Mazuryk w klasie 8 i Paweł Włodyka w klasie 10.

Dwa medale koloru brązowego zdobyli w klasie 9 mężczyzn Mariusz Matejek i Antoni Biedziuk.

Dobry występ zanotowali również tarnobrzescy zawodnicy w klasie 11 Paweł Demkowicz i Krzysztof Wałdoch, wyszli oni z 2 miejsca z fazy grupowej turnieju, ale w następnym pojedynku musieli uznać wyższość swoich przeciwników i zajęli miejsce 5-8.

Mateusz Rogowski w klasie 4-5, podobnie Mateusz Walski w klasie łączonej 1-2 mężczyzn, skończyli zawody na 6 miejscu.

Kolejne zawody to 6-8 października 2023 w Zielonej Górze – Międzynarodowy Turniej Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym, a 24-26 listopada 2023 w Białymstoku – 2. Grand Prix Polski Osób Niepełnosprawnych, kolejne eliminacje do Indywidualnych Mistrzostw Polski Niepełnosprawnych 2024.

Źródło: IKS Jezioro Tarnobrzeg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj