To już pewne, 399 840 złotych na pierwszy etap prac konserwatorsko-restauratorskich przy zakrystii kościoła p.w. św. Marii Magdaleny w Tarnobrzegu – Miechocinie i 205 800 zł na prace budowlano-konserwatorskie więźby i pokrycia dachowego, elewacji, stolarki drzwiowej i okiennej przy zabytku – kamienica ul. Sienkiewicza 7 w Tarnobrzegu. We wtorek, 26 września ogłoszono wyniki drugiej edycji Programu Odbudowy Zabytków, funduszu przeznaczonego na prace konserwatorskie i restauratorskie oraz roboty budowlane w obiektach zabytkowych. Na liście wniosków, które w tym naborze uzyskały rządowe dofinansowanie są dwa wnioski złożone przez Miasto Tarnobrzeg. – W tej edycji jako Miasto Tarnobrzeg złożyliśmy dwa wnioski, które wpłynęły do nas w ramach tzw. otwartego naboru. O udzielenie dotacji mogły się bowiem ubiegać nie tylko samorządy, ale za ich pośrednictwem także podmioty posiadające tytuł prawny do zabytku – mówi prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

To już druga transza dofinansowania z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków do tarnobrzeskich zabytków. W poprzedniej edycji Miasto Tarnobrzeg otrzymało łącznie 1 mln 155,130 zł dofinansowania na prace konserwatorskie, restauratorskie i budowlane dla trzech obiektów:

·        500 000 zł przyznano na prace remontowe zabytkowego budynku dawnej Cesarsko-Królewskiej Wyższej Szkoły Realnej w Tarnobrzegu, obecnie budynek Urzędu Miasta Tarnobrzega przy ul. Kościuszki 32;

·        488 530 zł na remont i adaptację budynku zabytkowej stajni na potrzeby utworzenia świetlicy osiedlowej z zapleczem sportowym na osiedlu Zakrzów;

·        166 600 zł na prace budowlano-konserwatorskie więźby i pokrycia dachowego, elewacji, stolarki drzwiowej i okiennej jednej z kamienic znajdującej przy placu Głowackiego pod adresem ul. Sienkiewicza 5.

Źródło: UM Tarnobrzeg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj