W okresie wakacyjnym policjanci ruchu drogowego wraz z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei z Sekcji Eksploatacji Stalowa Wola- Rozwadów prowadzili na terenie powiatu tarnobrzeskiego cykliczne działania prewencyjne pod nazwą “Bezpieczny przejazd”. Podczas akcji, mundurowi objęli nadzorem 28 przejazdów kolejowych.

Policjanci ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei z Sekcji Eksploatacji Stalowa Wola – Rozwadów, w ramach kampanii społecznej “Bezpieczny Przejazd” przeprowadzili czterokrotnie akcję prewencyjno-edukacyjną pn.”Bezpieczny Piątek”. Podczas działań, mundurowi objęli nadzorem 28 przejazdów kolejowych znajdujących się na terenie powiatu tarnobrzeskiego. Funkcjonariusze skontrolowali stan trzeźwości u 372 osób, ujawnili 19 wykroczeń dot. niestosowania się do znaku STOP na przejeździe kolejowym.
 

Pamiętajmy:

Zgodnie z artykułem 97a kodeksu wykroczeń (niedozwolone objeżdżanie zapór na przejazdach kolejowych i wjeżdżanie na przejazdy kolejowe) uczestnik ruchu lub inna osoba znajdująca się na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, a także kierujący pojazdem, który narusza zakaz:

  • objeżdżania opuszczonych zapór lub półzapór na przejeździe kolejowym, wjeżdżania na przejazd, jeśli opuszczanie zapór lub półzapór zostało rozpoczęte lub podnoszenie ich nie zostało zakończone oraz wejścia lub wjazdu na przejazd kolejowy za sygnalizator lub za inne urządzenie nadające sygnały, przy sygnale czerwonym, czerwonym migającym lub dwóch na przemian migających sygnałach czerwonych,
  •  wjeżdżania na przejazd kolejowy, jeśli po jego drugiej stronie nie ma miejsca do kontynuowania jazdy, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny w wysokości nie niższej niż 2 tysiące złotych i 15 punktów karnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj