Najpiękniejsze piosenki Anny Jantar usłyszymy 22 czerwca w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Zaprezentują je wokaliści i instrumentaliści TDK. 

To będzie niezwykły wieczór. Wokaliści i instrumentaliści, którzy na co dzień uczęszczają na zajęcia w Tarnobrzeskim Domu Kultury przygotowali na zakończenie roku artystycznego wyjątkowy koncert. Usłyszymy piosenki wybitnej polskiej wokalistki Anny Jantar. Będą to utwory, które nucą i znają niemal wszyscy, ale także mniej popularne melodie. 

Anna Jantar zaśpiewała ponad 160 piosenek, współpracowała z najlepszymi polskimi kompozytorami i autorami tekstów. Choć zmarła tragicznie w 1980 roku, do dzisiaj jej wykonania są chętnie grane przez rozgłośnie radiowe, sięgają po nie młodzi wokaliści. Jej twórczość była ponadczasowa, stanowi wciąż żywą i fascynującą kartę historii polskiej piosenki. Także podopieczni TDK często korzystali z jej repertuaru podczas zajęć. Stąd wziął się pomysł, by poświęcić jej cały wieczór. Koncert będzie podsumowaniem całorocznej pracy Studia Piosenki i Chórku Łapu Capu pod kierunkiem Anny Pintal oraz instrumentalistów, których przygotowuje Katarzyna Dereń. 

Wystąpią: Karolina Barnaś, Zuzanna Dryło, Ada Fleming, Sandra Flisek, Anna Gawron, Amelia Kopeć, Lily Lubera, Maja Łoboda, Maja Mrozińska, Lena Sankowska, Oliwia Wargala, Nela Zaworska, Emilia Gonciarz, Julia Komada, Hanna Hałka, Julia Mianowska, Katarzyna Ordon, Natalia Ura, Aniela Roman, Julia Walczyna. Piano: Anna Pintal. Saksofon, flet poprzeczny: Katarzyna Dereń. 

Niezwykły będzie nie tylko temat koncertu, ale także jego atmosfera. Wykonawcy zapraszają bowiem na spotkanie z muzyką pod chmurką, na dziedzińcu TDK. Będzie to symboliczne rozpoczęcie wakacji, do czego także nawiązuje tytuł „Tyle słońca w całym mieście”. W razie niepogody, występ odbędzie się w sali. 

Koncert piosenek Anny Jantar w TDK odbędzie się w czwartek 22 czerwca o godz. 19.00. Wstęp jest wolny.

Info: TDK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj