Przed nami dwudziesta druga już edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Hasło tegorocznej akcji „Książka jest jak ogród” jest swoistą metaforą książki-ogrodu, które ma zachęcić do łączenia głośnego czytania z aktywnościami na świeżym powietrzu ale także do poruszania tematów związanych z poznawaniem i ochroną przyrody. Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnobrzegu włączając się – po raz kolejny – w Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom i nawiązując do hasła zorganizowała w dniach od 1 do 7 czerwca 2023 roku szereg imprez, z których część odbędzie się w pięknych okolicznościach przyrody.

Zaplanowano m. in. „Czytanie w altanie”, głośne czytanie pod wierzbą, „Czytanie na zaczarowanym dywanie”, zarówno dla uczniów, przedszkolaków, jak i żłobkowiczów. Będą czytane bajki, opowiastki, opowiadania i wierszyki. Odbędą się także zajęcia literacko-plastyczne inspirowane przeczytanymi tekstami. Nie zabraknie również gości specjalnych. Pani Barbara Zych spotkaniem z najmłodszymi czytelnikami w Bibliotece Głównej zainauguruje Tydzień Głośnego Czytania. Z dziećmi spotka się również Pani Bożena Kozieł, która będzie im czytać o emocjach. W świat poezji wprowadzi uczestników Pani Teresa Biało interpretując wybrane wiersze Jana Twardowskiego. Towarzyszącą atrakcją Tygodnia Głośnego Czytania, będzie wystawa „Kubuś Puchatek i przyjaciele” dostępna w sali odczytowej Biblioteki Głównej. Podczas jej zwiedzania oprócz zapoznania się z historią „misia o bardzo małym rozumku”, dzieci wysłuchają także wybranych książkowych opowieści o Puchatku i innych bohaterach ze Stumilowego lasu.

Przygotowane imprezy z pewnością przeniosą małych uczestników do krainy fantazji i rozbudzą dziecięcą wyobraźnię, która dzięki książkom rozkwitać będzie jak najpiękniejszy ogród.

Źródło: MBP Tarnobrzeg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj