Najpierw była sesja, na której radni powiatowi jednogłośnie zdecydowali o udzieleniu pomocy strażakom OSP ze wszystkich czterech gmin powiatu tarnobrzeskiego, a kilka dni później zostały podpisane umowy na sfinansowanie wielu strażackich inwestycji. Tak kolejny rok z rzędu powiat wspomaga drużyny strażaków ochotników.

W myśl podpisanych w ubiegłym tygodniu umów zawartych pomiędzy Jerzy Sudołem – starostą tarnobrzeskim, Jackiem Rożkiem – wicestarostą, przy kontrasygnacie skarbnika powiatu – Stanisława Biesiadeckiego, a burmistrzem Nowej Dęby Wiesławem Ordonem, do gminy Nowa Dęba trafiło 15 tys. zł na zakup miniciągnika na potrzeby OSP w sołectwie Rozalin, oraz 25 tys. zł – na dofinansowanie wielu
inwestycji w jednostkach OSP w całej gminie.

Pieniądze z powiatu zostaną przeznaczone dla OSP w Alfredówce na – zakup umundurowania bojowego, dla OSP Chmielów – na zakup sprzętu i umundurowania, OSP Cygany – na zakup sprzętu i umundurowania, OSP Jadachy – na zakup umundurowania bojowego, OSP Nowa Dęba – na zakup umundurowania bojowego, OSP Poręby Dębskie – na zakup radiostacji i umundurowania, OSP Rozalin – na zakup umundurowania i dla OSP Tarnowska Wola – na zakup umundurowania bojowego.

Zgodnie z umową zawartą pomiędzy starostą, wicestarostą, a Markiem Mazurem, burmistrzem Baranowa Sandomierskiego, do gminy Baranów trafiło 25 tys. zł przeznaczeniem dla: OSP Dąbrowica – na zagospodarowanie placu przy remizie, OSP Durdy – na wykonanie wiaty, OSP Kaczaki – na zakup umundurowania, OSP Knapy i OSP Marki – na zakup wyposażenia, OSP Siedleszczany – na zakup umundurowania i dla OSP Wola Baranowska – na budowę garażu.

Podoba kwota, na podstawie umowy z wójtem Kazimierzem Skórą, przypadła w udziale gminie Grębów. 25 tys. zł zostanie przeznaczone na montaż wyciągu spalin i zakup aparatów powietrznych z butlą i sygnalizatorem bezruchu w jednostce OSP Żupawa.
Gmina Gorzyce, według umowy z wójtem Leszkiem Surdym otrzyma dotację celową w wysokości 150 tys. zł na rozbudowę remiz Ochotniczych Straży Pożarnych w Gorzycach i we Wrzawach.

Źródło: Starostwo Powiatu Tarnobrzeskiego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj