policja

Mandaty karne w wysokości tysiąca złotych otrzymał 45-letni mieszkaniec Tarnobrzega, który okradł sprzedawcę truskawek i uszkodził jego towar. Złodziej wykorzystał chwilową nieuwagę handlarza i ukradł pudełko z jego pieniędzmi. Przechodnie widząc całe zajście ujęli sprawcę i wezwali policjantów.

Każdy ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Tak właśnie postąpiło dwoje przypadkowych osób, które zauważyło kradzież pieniędzy ze straganu z truskawkami. Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 13, przy ul. Dekutowskiego w Tarnobrzegu. Jak ustalono, 76-letni mężczyzna, który sprzedawał truskawki na niewielki straganie, odszedł na niewielką odległość, po towar. Nieuwagę handlarza wykorzystał mieszkaniec Tarnobrzega, który zabrał pudełko z pieniędzmi i próbował uciec. Dwoje przypadkowych osób, widząc kradzież, natychmiast zareagowało. 34-letni mężczyzna i 46-letnia kobieta ujęli złodzieja i wezwali policjantów.

Na miejsce niezwłocznie został skierowany policyjny patrol. Sprawcą okazał się 45-letni mieszkaniec Tarnobrzega, w przeszłości notowany za przestępstwa. Łupem złodzieja padło 90 złotych. Skradzione pieniądze w całości wróciły do właściciela.

Podczas interwencji, okazało się, że sprawca kradzieży uszkodził towar przeznaczony do sprzedaży. Za popełnione wykroczenia – kradzieży i uszkodzenia mienia, 45-latek otrzymał dwa mandaty o łącznej wartości 1 tys. złotych.

Prawo do ujęcia obywatelskiego przysługuje również wobec sprawcy wykroczenia, na podstawie art. 45 par. 3 Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia.

Źródło: KMP Tarnobrzeg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj