W dniach 5-7.05.2023 roku w Wolsztynie odbyły się 39. Długodystansowe Mistrzostwa
Polski w Kajakarstwie Klasycznym.
Jak zwykle świetnie zaprezentowali się Zawodnicy Klubu Kajakowego Jezioro Tarnobrzeg,
którzy wrócili z dwoma medalami: jednym złotym i jednym srebrnym.
Magdalena Szczęsna w wyścigu K1 seniorek na dystansie 10.000 m zajęła 1. miejsce zdobywając tym samym
tytuł Mistrza Polski.
Otylia Błażejczak w wyścigu K1 seniorek na dystansie 10.000 m zajęła 2. miejsce i wywalczyła zasłużenie
srebrny medal zdobywając tym samym tytuł Wicemistrza Polski.

Świetnie zaprezentowali się również pozostali zawodnicy Klubu Kajakowego Jezioro
Tarnobrzeg:
Vladek Grabar w wyścigu K1 młodzików na dystansie 5.000 m zajął 7. miejsce.
Adam Dzierzkowski w wyścigu K1 młodzików na dystansie 5.000 m zajął 10. miejsce.

W wyścigu K1 juniorów na dystansie 10.000 m Jan Dzierzkowski zajął 15. miejsce, Antoni
Kołodziej był 17 a Aleks Krystek 22.
Udany występ zaliczyli również Antoni Kołodziej i Aleks Krystek, którzy w wyścigu K2
juniorów na dystansie 10.000 m uplasowali się na 7. miejscu oraz Ola Ślęczka, która po