XXVIII Mistrzostwa Polski Oyama PFK w kumite przeszły do historii. Zawodnicy Oyama Karate Tarnobrzeg  kolejny raz zaprezentowali się bardzo dobrze, godnie reprezentując klub oraz miasto Tarnobrzeg.

W pierwszym dniu zawodów, w sobotnie przedpołudnie, rywalizowali najmłodsi zawodnicy Oyama Karate Tarnobrzeg  w konkurencji semi-knockdown w kategoriach wiekowych U-12, U-14. Po bardzo dobrych walkach Gabriela Uzar wywalczyła V-ice Mistrzostwo Polski. Zuzanna Obłoza w tej samek kategorii wywalczyła III miejsce i brązowy medal, pokazując twardy charakter i silną wolę walki. Pomimo odniesionej kontuzji w półfinale, podjęła wyzwanie i stając do walki o brązowy medal pokonała jednogłośnie swoją przeciwniczkę. Brązowy medal i III miejsce wywalczyła również Antonina Tałaj. Pozostali zawodnicy Michalina Stępień, Gabriela Pokutecka oraz Igor Słodownik również stoczyli świetne walki – ostatecznie jednak zakończyli rywalizację w eliminacjach.

Natalia Paczyńska oraz Marcin Sromek zmienili kategorie wiekowe z juniorów starszych na młodzieżowców, zaliczając debiut w konkurencji knockdown. Natalia po bardzo dobrym, wyrównanym pojedynku z zawodniczką z Lublińca, przegrała na punkty swoja walkę i zakończyła rywalizację w eliminacjach. Marcin Sromek stoczył świetne walki w kategorii młodzieżowiec do 80 kg, pokonując zdecydowanie swoich przeciwników został Mistrzem Polski.

W niedzielę rywalizowali juniorzy i juniorzy starsi. W tym turnieju tarnobrzeski klub reprezentowali Kacper Sromek, Wiktor Kopeć oraz Patryk Kościelny. Kacper nie dał szans swoim przeciwnikom i zdecydowanie wygrał swoje pojedynki, zostając kolejny rok z rzędu Mistrzem Polski w tej kategorii. Wiktor z Patrykiem ostatecznie spotkali się w walce finałowej, gdzie lepszy okazał się Wiktor, zdobywając złoty medal i tytuł Mistrza Polski. Patryk stanął na drugim miejscu podium. Ponadto Natalia Paczyńska i Kacper Sromek odebrali z rąk Hanshi Jana Dyducha okazałe puchary za swoje osiągnięcia sportowe w 2022 roku, gdzie w rankingu OYAMA PFK zdobyli tytuły najlepszej juniorki starszej i najlepszego juniora starszego.

Źródło: Oyama Karate Tarnobrzeg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj