Policjanci ruchu drogowego wraz z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei z Sekcji Eksploatacji Stalowa Wola-Rozwadów przeprowadzili na terenie powiatu tarnobrzeskiego działania prewencyjne pod nazwą „Bezpieczny przejazd”. Podczas akcji, mundurowi objęli nadzorem 28 przejazdów kolejowych. Skontrolowali stan trzeźwości u 316 kierujących pojazdami, ujawnili 41 naruszeń przepisów przeciwko bezpieczeństwu w ruchu drogowym, w tym 5 wykroczeń na przejazdach kolejowych.

W piątek od rana, policjanci ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei z Sekcji Eksploatacji Stalowa Wola – Rozwadów, prowadzili działania na przejazdach kolejowo – drogowych. Podczas akcji mundurowi objęli nadzorem 28 przejazdów kolejowych. Funkcjonariusze skontrolowali stan trzeźwości u 316 osób, ujawnili 41 naruszeń przepisów przeciwko bezpieczeństwu w ruchu drogowym w tym 5 wykroczeń na przejazdach kolejowych. Zatrzymali 5 dowodów rejestracyjnych.

Wjazd na przejazd kolejowo-drogowy na czerwonym, migającym świetle należy do najczęstszych, a zarazem najpoważniejszych wykroczeń drogowych. Kierowcy nie stosują się do znaku STOP oraz nie zwracają uwagi na sygnalizację świetlną i dźwiękową, czasami zdarza się, że wręcz omijają półrogatki.
 

Pamiętajmy:

Zgodnie z artykułem 97a kodeksu wykroczeń (niedozwolone objeżdżanie zapór na przejazdach kolejowych i wjeżdżanie na przejazdy kolejowe) uczestnik ruchu lub inna osoba znajdująca się na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, a także kierujący pojazdem, który narusza zakaz:

-objeżdżania opuszczonych zapór lub półzapór na przejeździe kolejowym, wjeżdżania na przejazd, jeśli opuszczanie zapór lub półzapór zostało rozpoczęte lub podnoszenie ich nie zostało zakończone oraz wejścia lub wjazdu na przejazd kolejowy za sygnalizator lub za inne urządzenie nadające sygnały, przy sygnale czerwonym, czerwonym migającym lub dwóch na przemian migających sygnałach czerwonych,

– wjeżdżania na przejazd kolejowy, jeśli po jego drugiej stronie nie ma miejsca do kontynuowania jazdy, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny w wysokości nie niższej niż 2 tys. złotych i 15 punktów karnych.

Źródło: KMP Tarnobrzeg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj