Premier RP Mateusz Morawiecki i Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak spotkali się w Zakładach Metalowych DEZAMET S. A. z Komisarzem UE ds. przemysłu  i rynku wewnętrznego Thierrym Bretonem. Celem wizyty było zapoznanie się z możliwościami zwiększenia produkcji zakładów zbrojeniowych.

Przybyła do Nowej Dęby delegacja w obecności Sebastiana Chwałka – Prezesa Zarządu PGZ S. A., Przemysława Kowalczuka – Członka Zarządu ds. Rozwoju MESKO S. A. oraz kierownictwa DEZAMET S. A. Jerzego Derusia – Prezesa Zarządu, Dyrektora Naczelnego;  Krzysztofa Zuby – Członka Zarządu, Dyrektora ds. Operacyjnych, Arkadiusza Dumy – Członka Zarządu, Dyrektora ds. Produkcji, zwiedziła Zakład i spotkała się z pracownikami Spółki.

Jestem pod wrażeniem jakości amunicji produkowanej w Polsce – powiedział Thierry Breton podczas wizyty w DEZAMET. S.A. – Spółka pracuje na trzy zmiany, pięć dni w tygodniu. Być może uda się pracować sześć dni w tygodniu, może nawet siedem bo to jest gospodarka wojenna – dodawał.

Przemysł zbrojeniowy staje się coraz ważniejszym elementem architektury obrony państwa i dostawcą bezpieczeństwa dla innych. Jesteśmy po wielu rozmowach w UE na ten temat. Zainicjowaliśmy program wspólnego zakupu amunicji. Polska przystąpiła do tego programu klika dni temu i razem z innymi krajami będziemy ją kupować głównie za europejskie pieniądze – mówił Premier RP Mateusz Morawiecki.

Jak zaznaczył wicepremier i szef Ministerstwa Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak wizyta komisarza Bretona jest docenieniem wzmacniania zdolności obronnych Polski: – Komisarz Breton powiedział, że jest pod wrażeniem potencjału jaki został stworzony tu, w Dezamecie. Ja bardzo podziękowałem za te słowa, bo to jest docenienie naszych dotychczasowych wysiłków związanych z budową zdolności obronnych Polski, więc również z zamówieniami, które kierujemy do polskiego przemysłu zbrojeniowego,  w tym zamówieniami, które dotyczą sprzętu wojskowego, ale też amunicji – stwierdził wicepremier Mariusz Błaszczak w Zakładach Metalowych DEZAMET S. A. w Nowej Dębie.

Źródło: UMiG Nowa Dęba

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

5 × 5 =