16 pucharów zdobyli zawodnicy Tarnobrzeskiego Klubu Oyama Karate na mistrzostwach makroregionu wschodniego Oyama PFK, które odbyły się w Rzeszowie w ubiegłą sobotę. Organizatorem Mistrzostw Makroregionu Wschodniego Oyama PFK w KATA i KUMITE był Klub Sportowy OYAMA Rzeszów, na czele z Sensei Patrycjuszem Mostkiem.

W turnieju wystartowało ponad 280 zawodników z 23 klubów Oyama oraz Kyokushin karatE. Tarnobrzeski Klub Oyama Karate reprezentowało 24 zawodników i zawodniczek z naszych sekcji karate w Tarnobrzegu oraz Padwi Narodowej, w konkurencji kumite (walki).

Tarnobrzescy zawodnicy zdobyli 16 pucharów. Pierwsze miejsca w swoich kategoriach zdobyli:

Kamil Pluta

Pozostali zawodnicy Lena Małodzińska, Gabriela Pokutecka, Amelia Stachula, Julia Trela, Michał Mazur, Maciej Głaz oraz Igor Słodownik, Mikołaj Marzec, po stoczeniu dobrych pojedynków zakończyli rywalizacje w eliminacjach. Dla części zawodniczek i zawodników był to debiut na zawodach w kumite, lecz pomimo tego pokazali charakter, serce do walki, nie ustępując swoim przeciwnikom wola walki, lecz w wielu
przypadkach zabrakło doświadczenia w konfrontacji z dużo bardziej doświadczonymi i utytułowanymi przeciwnikami.

Źródło: Tarnobrzeski Klub Oyama Karate