policja

Każdy ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku przestępstwa. Tak właśnie postąpił mieszkaniec Tarnobrzega, który przypadkiem usłyszał krzyk ”złodzieju oddaj mi portfel”. Bez chwili wahania mężczyzna zareagował, ujął sprawcę kradzieży i przekazał w ręce policjantów.

Wczoraj o godz. 14, dyżurny jednostki policji otrzymał zgłoszenie, że na ul. Targowej w Tarnobrzegu został ujęty mężczyzna, który ukradł damski portfel.

Na miejsce niezwłocznie udał się policyjny patrol. W trakcie czynności ustalono, że przypadkowy mężczyzna, ujął sprawcę kradzieży portfela. Z relacji poszkodowanej, która była na miejscu zdarzenia wynikało, że złodziej wykorzystał jej nieuwagę, gdy sprzedawała kurze jaja na placu przy ul. Grota Roweckiego i zabrał jej portfel. Kobieta na czas handlu przyjechała rowerem, na którym przewiesiła swoją torebkę, w którym przechowywała pieniądze. Łupem złodzieja padło ponad 1600 złotych oraz dokumenty.

W pewnym momencie, 64-latka zauważyła, że zamek w torebce jest rozsunięty. Zaniepokojona zajrzała do środka i zorientowała się, że padła ofiarą złodzieja. Poszkodowana widziała wcześniej kręcącego się w jej pobliżu mężczyznę, którego rysopis zapamiętała. O pomoc postanowiła poprosić policjantów. Idąc w kierunku budynku Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu zauważyła stojącego mężczyznę, którego rozpoznała jako złodzieja swojego mienia.

64-latka nie wystraszyła się sprawcy, zaczęła za nim biec i głośno krzyczeć „ złodzieju oddaj mi portfel”. Mężczyzna widząc zdecydowaną postawę kobiety odrzucił pusty portfel, a następnie kilka banknotów. Kobieta jeszcze głośniej krzyczała za złodziejem. Jej wołanie usłyszał 41-letni mieszkaniec Tarnobrzega i natychmiast zareagował. Ujął sprawcę i czekał na przyjazd funkcjonariuszy.

Policjanci wylegitymowali złodzieja. Okazał się nim 53-letni mieszkaniec Tarnobrzega. Sprawca zwrócił całość gotówki.

53-latek trafił do policyjnej izby zatrzymań. Będzie odpowiadał za popełnienie przestępstwo. Za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Źródło: KMP Tarnobrzeg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

eight − eight =