Umowę na „Świadczenie usług publicznych w zakresie publicznego transportu zbiorowego” w miniony wtorek, 24 stycznia z prezesem zarządu PKS Tarnobrzeg Edwardem Bujakiem podpisali starosta Jerzy Sudoł wraz z wicestarostą Jackiem Rożkiem. Dzięki tej umowie na trasach z Siedleszczan do Nowej Dęby i z Woli Baranowskiej do Nowej Dęby powrócą autobusy, z których chętnie korzysta m. in. młodzież dojeżdżająca do szkół.

Już w oku ubiegłym, od 1 lipca do 31 grudnia, powiat i PKS wspólnie wozili pasażerów na dwóch liniach komunikacyjnych. Wspólnie, bo do wszystkich kursów na obydwu liniach dopłacało starostwo powiatowe.
Pierwsza linia: Siedleszczany – Nowa Dęba, prowadziła przez Baranów Sandomierski, Skopanie, Dąbrowicę, Marki, Ślęzaki, Kaczaki i Tarnowska Wolę.
Druga linia z Woli Baranowskiej do Nowej Dęby wiodła przez Dąbrowicę, Ślęzaki, Marki, Kaczaki i Rozalin.

W roku bieżącym na tych samych trasa ruch autobusów zostanie wznowiony od 1 lutego i będzie trwać do końca roku.

Dopłaty do kursów pochodzą m. in . z rządowego Funduszu Przewozów Autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu otrzymało na ten cel 567 420 zł. Do kursów dopłaci też starostwo z własnej kasy. W tegorocznym budżecie przeznaczono na ten cel 79 tys. zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

seventeen − 16 =