Parafianie z Baranowa Sandomierskiego podczas uroczystej mszy św. koncelebrowanej przez ks. biskupa Krzysztofa Nitkiewicza, pożegnali swojego proboszcza, księdza Andrzeja Machowicza, który odszedł na emeryturę.

W uroczystości uczestniczył starosta tarnobrzeski Jerzy Sudoł, który wspólnie z przewodniczącą Rady Powiatu Krystyną Rusin przekazał byłemu proboszczowi parafii p. w. Ścięcia Św. Jana Chrzciciela pamiątkowy grawerton.

Jak przypomniał starosta Jerzy Sudoł, ks. Machowicz pozostanie w pamięci wszystkich parafian jako człowiek z ogromnym talentem organizacyjnym, który świetnie łączył pracę w parafii z wieloletnią posługą kapelana Ochotniczych Straży Pożarnych. Słowa podziękowania pod adresem ks. Machowicza przekazał też burmistrz Baranowa Sandomierskiego Marek Mazur.

Ksiądz prałat Andrzej Machowicz został proboszczem parafii w Baranowie Sandomierskim w 1991 roku. Od początku, oprócz posługi duszpasterskiej, prowadził z pomocą parafian prace gospodarcze. Rozpoczął od częściowego remontu budynku plebani i wykonania kanałów wentylacyjnych wokół całego kościoła, mających na celu usunięcie wilgoci z fundamentów i murów zabytkowej świątyni. Dzięki niemu powstał też duży parking i chodniki.

Miejsce ks. Andrzeja Machowicza zajął ks. prał. dr Jerzy Dąbek, który przez 10 poprzednich lat był proboszczem w parafii Św. Józefa w Sandomierzu.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj