Dzięki wsparciu wiceministra sprawiedliwości Marcina Warchoła, którego działania umożliwiły pozyskanie miliona złotych z Lasów Państwowych, możliwe stanie się przeprowadzenie niezwykle istotnej inwestycji, którą będzie modernizacja ulicy Ogrodowej w Nowej Dębie.

W trakcie 59. sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 26 września bieżącego roku, Rada przyjęła uchwałę w sprawie zmian w budżecie gminy na 2022 rok. Modyfikacja obejmuje m.in. uwzględnienie środków na przeprowadzenie remontu ulicy Ogrodowej. Gmina Nowa Dęba, ze środków własnych, dołoży do realizacji tego zadania kwotę 900 tys. zł.

W trakcie procedury przetargowej wyłoniono wykonawcę, którym została firma „Bruk-Dar” Dariusz Skawiński z Brenia Osuchowskiego. Złożona oferta opiewa na 1,84 mln złotych. Umowa na realizację zadania podpisana została we wtorek, 4 października. Inwestor ma 65 dni na przeprowadzenie zakładanych prac, których zakończenie przewidziane jest w pierwszej połowie grudnia.

Celem przeprowadzonej inwestycji jest rozbudowa drogi polegająca na: wzmocnieniu jezdni bitumicznej, budowie ścieżki pieszo-rowerowej i zatoki postojowej, przebudowie zjazdów indywidualnych i publicznych oraz oświetlenia ulicznego. Po przeprowadzeniu niezbędnych działań, nowa nawierzchnia bitumiczna jezdni umożliwi poprawę płynności ruchu samochodowego oraz zwiększy bezpieczeństwo ruchu pieszego i kołowego. Odwodnienie zostanie zapewnione przez nadanie odpowiednich spadków poprzecznych i podłużnych na tereny zielone oraz do istniejącego rowu przydrożnego.

Prowadzone działania mogą skutkować okresowymi utrudnieniami, bowiem w momencie układania warstwy ścieralnej, wprowadzone zostaną objazdy. Wydaje się, że problem ten dotknie przede wszystkim użytkowników okolicznych ogrodów działkowych i mieszkańców. Informacje o ewentualnych objazdach podawane będą na bieżąco.

Modernizacji ulicy Ogrodowej towarzyszyć będą również prace przy remoncie wodociągów magistralnych na tym odcinku. Jest to główna magistrala zasilająca obszary wiejskie, wybudowana przed 30 laty. Jej stan ulega zużyciu i na wniosek PGKiM gmina zleciła przebudowę wodociągu tejże spółce w trybie in house. Wartość tej inwestycji to 320 tys. zł. Pierwszy etap działań obejmie roboty ziemne, roboty montażowe wodociągów o średnicach DN400 i DN200.

Efektami przeprowadzonej inwestycji będą tylko korzyści praktyczne, czyli sprawny dojazd do domów, instytucji tam usytuowanych, a także w stronę rodzinnych ogrodów działkowych. Ponieważ pojawiają się tam kolejne projekty inwestycyjne przedsiębiorców, zachęci to także innych do podejmowania takich działań. Poprawi się również estetyka w rejonie modernizowanej ulicy.

Źródło: UMiG Nowa Dęba

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj