policja

Przez dwa dni policjanci ruchu drogowego prowadzili działania ukierunkowane na eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Podczas „Trzeźwego weekendu” na drogach powiatu tarnobrzeskiego funkcjonariusze skontrolowali blisko 480 kierujących.

Przez dwa dni, w sobotę i w niedzielę, policjanci prowadzili działania „Trzeźwy weekend”. Miały one na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących. Policjanci ruchu drogowego realizowali zadania w wyznaczonych punktach kontrolnych na terenie powiatu tarnobrzeskiego.

Podczas działań funkcjonariusze skontrolowali 479 kierowców. Jeden z nich wsiadł za kierownicę pomimo wypitego wcześniej alkoholu.

W sobotę po godz. 16, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej, pojazd marki Volkswagen Golf. Do zdarzenia doszło na drodze przy ul. Zakładowej w Tarnobrzegu. Okazało się, że za kierownicą pojazdu siedzi 40-letni mężczyzna, który jest pijany. Badanie urządzeniem wykazało u niego 1,34 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Wkrótce usłyszy zarzut popełnienia przestępstwa.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, utrata prawa jazdy na kilka lat oraz wysoka grzywna.

Jeśli widzisz, że nietrzeźwa osoba chce prowadzić pojazd, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy, ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.

Źródło: KMP Tarnobrzeg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

one × four =