Mimo licznych apeli, cyklicznie przeprowadzanych policyjnych akcji i zaostrzenia przepisów, wciąż pojawiają się kierowcy, którzy pomimo wypitego wcześniej alkoholu, wsiadają za kierownicę pojazdów. Minionej doby na drogach powiatu tarnobrzeskiego wyeliminowano z dróg 4 nietrzeźwych kierowców.

czoraj przed godz. 16, policjanci z Baranowa Sandomierskiego zatrzymali do kontroli motorowerzystę. 57-letni mężczyzna kierujący jednośladem jechał drogą w Dymitrowie Dużym pomimo pitego wcześniej alkoholu. Badanie urządzeniem wykazało u niego 0, 77 promila alkoholu w organizmie. Teraz o dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd.

Kolejny nietrzeźwy kierujący został ujawniony przez policjantów z Baranowa Sandomierskiego na drodze w miejscowości Kaczaki, po godz. 17. Mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Audi. W trakcie prowadzonych czynności, okazało się, że 35-letni kierowca pojazdu jest nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie. Kierowca audi, stracił uprawnienia do kierowania pojazdami. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

Po godz. 19, policjanci z Gorzyc zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Do zdarzenia doszło na drodze we Wrzawach. Okazało się, że 45 – letni mężczyzna jest pijany. Badanie urządzeniem wykazało 2,48 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna za popełniony czyn będzie odpowiadał przed sądem.

Odpowiedzialności, nie uniknie też kierujący jednośladem, którego zatrzymali policjanci z Gorzyc na ul. Młynarskiej w Trześni. Badanie urządzeniem wykazało u 43 – letniego mężczyzny 3,18 promila alkoholu w organizmie. Kierujący rowerem za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 2 500 złotych.
 

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Reagujmy na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych.

Źródło: KMP Tarnobrzeg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj