Nowy rok szkolny w tarnobrzeskich szkołach, dla których organem prowadzącym jest Miasto Tarnobrzeg, rozpoczyna 6930 uczniów – 2878 w szkołach podstawowych  i 4052 w szkołach średnich –  z tego 1268 pierwszoklasistów. Po raz pierwszy do szkoły zawita, w szkołach podstawowych 293 uczniów, w średnich 975. W roli przedszkolaka debiutuje 330 maluchów.

Do klas pierwszych w tarnobrzeskich szkołach zapisani są także uczniowie z Ukrainy – 11 do szkół podstawowych, 92 do szkół średnich – chociaż to, ilu ostatecznie uczniów zza wschodniej granicy będzie u nas pobierać naukę okaże się w ciągu najbliższych tygodni.

Tradycyjnie, czas wakacji wykorzystano na najpilniejsze remonty w placówkach oświatowych. Ze środków z budżetu miasta sfinansowano dostosowanie budynku Przedszkola Nr 7 do wymogów ochrony przeciwpożarowej, przebudowano wraz z dostosowaniem  oraz doposażeniem pomieszczenia na sale lekcyjne w Szkole Podstawowej Nr 6. Także same szkoły, w ramach posiadanych środków finansowych, w tym pozyskanych ze źródeł zewnętrznych, dokonywały mniejszych remontów we własnym zakresie. W Szkole Podstawowej Nr 10 pomalowano główny hol (ściany, sufit), wymieniono oświetlenie, pomalowano szatnię w bloku sportowym oraz korytarz przy szatniach klas I-III w segmencie B. W Zespole Szkół Specjalnych pomalowano klasopracownię.

Źródło: UM Tarnobrzeg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

13 + 15 =