W minioną niedzielę w Trześni gościli łucznicy z Polski, Turcji, Ukrainy i Egiptu.

22 osobowa ekipa przyjechała do gminy Gorzyce na zaproszenia Wojciecha Kasaka, który od wielu lat zajmuje się rekonstrukcją kałkanów, czyli tarcz bojowych właściwych dla Imperium Osmańskiego. Jego tarcze prezentowane są m.in. w Muzeum Pałacu Jana III Sobieskiego w Wilanowie i na okazjonalnych wystawach w kraju i za granicą. Kałkany wykonane przez Wojciecha Kasaka zamawiali m.in. łucznicy z Turcji, Egiptu, Kazachstanu, Stanów Zjednoczonych czy Indonezji.

Łucznicy przyjechali do Karczmy Jandura gdzie odbywały się I Mistrzostwa Łucznictwa Wschodniego z Kałkanem. Zawodnicy walczyli o kałkan własnoręcznie przygotowany przez organizatora wydarzenia.

W gronie dorosłych zwyciężył Artur Dubinin z Ukrainy, drugie miejsce zajął Osman Said Semerci – reprezentujący Turcję, a na trzecim uplasowała się polka Izabela Rogalska. W kategorii wiekowej dedykowanej młodzieży zwyciężyli obywatele naszego kraju tj. Tomasz Rogalski, Jadwiga Mścichowska i Jarem Mścichowski.

Zwycięzcy otrzymali puchary ufundowane przez Wójta Gminy Gorzyce, kałkan na mocy decyzji jurorów Artura Dubinina i Wojciecha Kasaka trafił do Osmana Saida Semerci z Turcji.

Źródło: UG Gorzyce

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

nineteen + 3 =