Dzięki czujności jednej z mieszkanek Tarnobrzega i skutecznej interwencji policjantów, zatrzymany na gorącym uczynku został 21-latek, który włamał się do kiosku ruchu.

W sobotę o godz. 3.30, na ul. Dekutowskiego w Tarnobrzegu, policyjny patrol w bezpośrednim pościgu zatrzymał mężczyznę podejrzewanego o włamanie do kiosku ruchu. O dobiegającym hałasie telefonicznie zaalarmowała policjantów jedna z mieszkanek osiedla.

Mundurowi ustalili, że sprawca wybił dwie szyby w kiosku z artykułami przemysłowo-spożywczymi, skąd zabrał pieniądze i papierosy o łącznej wartości 2700 zł. Włamywacz na widok umundurowanych policjantów rzucił się do ucieczki pomiędzy blokami. Funkcjonariusze pobiegli za mężczyzną dogonili go i zatrzymali.

Sprawcą okazał się 21-letni Tarnobrzeżanin, który od 4 dni przebywał kraju po powrocie z zagranicy. Policjanci odzyskali skradzione pieniądze. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Został przesłuchany i usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa. Teraz o jego losie zdecyduje sąd.

Zgodnie z art. 279 kodeksu karnego: kto kradnie z włamaniem podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj