Przez całą sobotę Baranowem Sandomierskim i najbliższymi okolicami rządzili kolarze, którzy przejechali na Karpacki Wyścig Kurierów dla Amatorów. Było wiele sportowych emocji, nie zawiedli kibice. Jednym z patronów kolarskiej imprezy było Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu.

W minioną sobotę, 27 sierpnia, do Baranowa Sandomierskiego już drugi rok z rzędu zawitali kolarze – amatorzy, którzy stanęli na starcie Karpackiego Wyścigu Kurierów, który jest organizowany już od 1975 roku ku czci kurierów Polskiego Państwa Podziemnego. Tegoroczna trasa wyniosła 100 kilometrów (4 pętle po 25 km) i przebiegała przez dwie gminy: Baranów Sandomierski i Padew Narodową.

W wyścigu wystartowała ponad setka kolarskich amatorów płci obojga, jednak dla pań dystans do pokonania był o połowę krótszy. Mimo, że wyścig przeznaczony był dla amatorów, poziom imprezy był bardzo wysoki i jak zapowiedział dyrektor wyścigu Tomasz Wójcik, jego organizatorzy będą stale podnosić poprzeczkę.

Gościem specjalnym imprezy, która zakończyła się na baranowskim rynku dekoracją zwycięzców był Dariusz Baranowski – dwukrotny olimpijczyk, trzykrotny zwycięzca Tour de Pologne i dziewięciokrotny mistrz Polski w kolarstwie szosowym.

Niekwestionowanym zwycięzcą wyścigu został Dawid Nytko (rocznik 1996) zawodnik z Tarnowa, który na najwyższym podium stawał trzykrotnie: jako zwycięzca kategorii open mężczyzn, uzyskując czas 2:19:08, jako najlepszy zawodnik w kategorii M2 (czyli panów z rocznika 1992- 2003) i jako zwycięzca w klasyfikacji sprinterskiej.

Wśród pań w kategorii open triumfowała Sonia Cięciel (rocznik 1990) z Głuchołaz, która zajęła także pierwsze miejsce w kategorii K3, czyli kobiet urodzonych pomiędzy 1982 a 1991 rokiem.

Puchary dla zwycięzców wręczyli Dariusz Baranowski, Tomasz Wójcik, poseł Fryderyk Kapinos z Mielca, wicestarosta tarnobrzeski Jacek Rożek, burmistrz Baranowa Sandomierskiego Marek Mazur oraz wójt gminy Padew Narodowa Robert Pluta. Nagrody otrzymali też kibice.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj