Anastazja Listowska i Ilia Rybicki – rodzeństwo z Odessy, gościli w Starostwie Powiatowym w Tarnobrzegu. Starosta Jerzy Sudoł wraz ze swoim zastępcą Jackiem Rożkiem pomagają młodym mieszkańcom Ukrainy odnaleźć się w Polsce.

– Trafiliśmy do Polski w marcu tego roku – opowiedziała Anastazja Listowska, która przyjechała do Tarnobrzega z młodszym bratem Ilią, mamą i 4-letnią córeczką. – Byliśmy w szoku, że Polacy przyjęli nas tak wspaniale – podkreślała.

Ona – pianistka, on także utalentowany muzyk, wokalista,  którego głos poznali już Tarnobrzeżanie, a  niedawno, bo kilka dni temu mieszkańcy Nowej Dęby podczas koncertu w Samorządowym Ośrodku Kultury,  zamieszkali w Tarnobrzegu przypadkiem. Anastazja szukała i wciąż szuka  zajęcia dla siebie w domach kultury, szkołach muzycznych, ale na razie bez powodzenia. Najbardziej jednak marzy o powrocie do Odessy, bo tam został jej mąż. Jej młodszy brat ma przed sobą inne cele:  niebawem zostanie studentem konserwatorium muzycznego w Wiedniu. – Jeszcze tylko zdam egzamin z języka i będą mógł zaczynać studia – mówi Ilia.

Póki są w Polsce swoją pomoc zaoferowało im starostwo powiatowe w Tarnobrzegu. To właśnie starostwo sfinansowało koncert pianistki i jej śpiewającego brata w Samorządowym Ośrodku Kultury. Podczas ostatniego spotkania w starostwie starosta Jerzy Sudoł zaoferował także pomoc w znalezieniu zajęcia dla Anastazji.

Wiosną obojgu udało się wystąpić także w widowisku muzycznym „Krzyk Wolności” zorganizowanym przez Stowarzyszenie Artystyczne Fram w Zamku Dzikowskim w Tarnobrzegu.  

Źródło” Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj