Mobilna wystawa nosząca tytuł „ Pomalować świat”, zorganizowana w ramach „Podkarpackiego Festiwalu Osób Wyjątkowych”, trafiła 21 czerwca do zamku w Baranowie Sandomierskim. Wśród wielu prac, które stworzyli uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z całego Podkarpacia, są się też prace z Baranowa.

Wystawa prezentująca twórczość  Warsztatów Terapii Zajęciowej  znajduje się obok oranżerii i tam oglądać ją będzie można do 30 czerwca. Znalazły się na niej obrazy, rzeźby, ceramika, biżuteria  i wiele innego pięknego rękodzieła, które nie dość, że można podziwiać, to można dodatkowo kupić.

– Wystawa ta wędruje po całym Podkarpaciu, teraz na dwa tygodnie zawitała do nas  – mówiła Magdalena Durda, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Baranowie Sandomierskim. – Podczas tej wystawy prezentujemy także wystawkę prac z  wszystkich naszych ośmiu pracowni. Bardzo ważne dla naszych uczestników jest przede wszystkim to, że te rzeczy się podobają. Cieszą się, gdy ktoś jest zainteresowany kupnem i  w to miejsce chętnie produkują coś  nowego. 

Na otwarcie wystawy przybyli m. in. starosta Jerzy Sudoł ze swoim zastępcą Jackiem Rożkiem i kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Ewą Kędzierską, burmistrz Baranowa Sandomierskiego Marek Mazur oraz Dyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie Damian Drąg, który wspólnie z Polskim Towarzystwem Wspierania Warsztatów Terapii Zajęciowej ,,MOST’’, jest organizatorem mobilnej wystawy.

– Dziękuje wszystkim uczestnikom WTZ za to, że chcieliście się podzielić swoją twórczością, która ma dawać radość i pokazywać, że świat jest piękny  – mówił starosta Jerzy Sudoł dziękując także wszystkim organizatorom tego przedsięwzięcia w tym Kamili Piech z Fundacji Pro Arte Et Historia, która zarządza zamkiem w Baranowie.

– Jak piękne są to prace, mogę tylko powiedzieć cytując jednego z artystów : – „Normalność to wędrówka po ubitej drodze, ale na ubitej drodze nie spotyka się kwiatków” – zachęcał do oglądania wystawy Damian Drąg, dyrektor WDK z Rzeszowa.

Całość uświetnił koncert Grzegorza Mazura, który zagrał  na akordeonie.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj