Zakończył się długi czerwcowy weekend i związane z nim policyjne działania. Podczas akcji na drogach powiatu tarnobrzeskiego policjanci skontrolowali blisko 1120 kierowców. Funkcjonariusze ruchu drogowego udaremnili dalszą jazdę 12 nietrzeźwym kierowcom.

Tegoroczny długi weekend trwał od środy do niedzieli, 19 czerwca. W czasie działań policjanci skontrolowali blisko 1120 kierowców. Policjanci dyscyplinowali kierowców, którzy jeździli zbyt szybko, 33-letni kierowca volkswagena jechał w obszarze zabudowanym 101 km/h przekraczając dopuszczalną prędkość o 51 km/h. Mężczyzna stracił uprawnienia do kierowania pojazdami na najbliższe 3 miesiące oraz został ukarany wysokim mandatem karnym.

Absolutnym priorytetem było eliminowanie z ruchu kierujących, którzy byli nietrzeźwi. Policjanci udaremnili dalszą jazdę 12 nietrzeźwym kierowcom.

  • W sobotę przed godz. 21, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej, kierowcę jednośladu. Do zdarzenia doszło we Wrzawach, na drodze powiatowej w gminie Gorzyce. 57-letni mężczyzna, kierujący rowerem był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało 1,04 alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany wysokim mandatem. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.
  • Również w sobotę, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kolejnego rowerzystę. Do zdarzenia doszło przed godz. 11, na ul. Kilińskiego w Baranowie Sandomierski. Podczas prowadzonych czynności funkcjonariusze wyczuli od 47-letniego mężczyzny alkohol. Kierowcę jednośladu poddano badaniu, które wykazało blisko 2.20 promila w jego organizmie. Mieszkaniec gminy Baranów Sandomierski, został ukarany wysokim mandatem karnym. O dalszej karze będzie decydował sąd.
  • W sobotę, o godz. 1 w nocy, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę osobowego forda. Do zdarzenia doszło na ul. 11-go Listopada w Tarnobrzegu. 21-letni kierowca, miał 0,50 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy o jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Źródło: KMP Tarnobrzeg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj