Tymoteusz Plaskota,  absolwent Zespołu Szkół nr 2 w Nowej Dębie,  zawodnik kadry narodowej w wędkarstwie spławikowym, przyjechał do Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu i spotkał się z radnymi oraz członkami Zarządu Powiatu tuż przed posiedzeniem Rady Powiatu.

Nim radni zaczęli obradować poznali wybitnie uzdolnionego dziewiętnastolatka,  który na swoim sportowym koncie, ma mi. in. Mistrzostwo Podkarpacia, Mistrzostwo Polski Wschodniej, Mistrzostwo Polski, Wicemistrzostwo Świata i wiele innych znakomitych tytułów i powodów do dumy. Jednym z ostatnich jest Spławikowe Grandx Prix  Polski  zdobyte na zawodach w Gdańsku. Warto dodać, że powołanie do kadry narodowej Tymoteusz otrzymał już pięciokrotnie.

– Tymoteusz Plaskota jest jedną z tych osób, które przynoszą splendor dla powiatu i rozsławiają go w kraju i na świecie – zapowiedziała młodego nowodębianina Krystyna Rusin, przewodnicząca Rady Powiatu Tarnobrzeskiego.

Słowa gratulacji dla Tymoteusza złożył starosta Jerzy Sudoł, który wręczył mu  pamiątkowy dyplom i nagrodę pieniężną dodając, że wędkarstwo to drogi sport.

Tymoteusz przyjechał do Tarnobrzega ze swoim tatą, Tadeuszem Plaskotą, który jest dla niego mentorem i wsparciem, a jeśli potrzeba także kierowcą.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj