Już wkrótce Ogólnopolski Festiwal Folklorystycznej Twórczości Dziecięcej DZIECKO W FOLKLORZE po raz 28 będzie rozbrzmiewał w Baranowie Sandomierskim. Przez dwa dni w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury zagoszczą mali, nieco więksi i bardzo dorośli pasjonaci folkloru. Otóż 18 i 19 czerwca w MGOK-u i na baranowskim rynku odbędzie się Festiwal Dziecko w Folklorze, w którym weźmie udział niemalże 350 uczestników z różnych zakątków Polski. W tym czasie będzie można podziwiać 22 zespoły, kapele i grupy oraz 18 solistów śpiewaków, instrumentalistów z 7 województw: kujawsko-pomorskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, mazowieckiego, łódzkiego, lubelskiego i podkarpackiego. Tegoroczną edycję wypełni dwudniowy konkurs, gdzie w sobotę od godziny 15.00 w ośrodku kultury zaprezentują różnorodny repertuar górale z Czarnej Góry, tancerze z Ropczyc i dalekich Kujaw, lachy sądeckie z Piwnicznej Zdroju oraz nasi stali sympatycy z okolic Wielunia, Mokrska, Zwolenia, Białej Podlaskiej, Morawicy i Podkarpacia. Natomiast niedziela głównie będzie należała do sympatyków folkloru województwa łódzkiego czyli pięknej kultury regionu opoczyńskiego i rawskiego ale nie tylko, bo oczywiście nie może zabraknąć reprezentantów ziemi lubelskiej, podlaskiej, biłgorajskiej, krakowskiej oraz lasowiackiej.

Nasze festiwalowe jury jest bardzo profesjonalne, od wielu lat przygląda się uczestnikom „Dziecka w Folklorze”, bacznie obserwuje ich rozwój w dziedzinie folkloru, podziwia pracę instruktorów i z radością przyznaje zacne nagrody.

W tym roku festiwal otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, więc możemy z większym rozmachem przygotować festiwalowiczom dodatkowe atrakcje w postaci wzbogacających duchowo warsztatów, rękodzielnictwa, wystaw, koncertu zespołu „Turnioki” oraz zdecydowanie zwiększyć pulę nagród. Zależy nam bardzo na wspólnej integracji dzieci i młodzieży, wymianę doświadczeń i energii.

Zapraszamy 18 i 19 czerwca do Baranowa Sandomierskiego na prawdziwą ucztę folklorystyczną.

Zespół TURNIOKI zagra koncert w niedziele, 19 czerwca o godz.17.30, tuż przed ogłoszeniem werdyktu wyczekiwanego przez uczestników 28. edycji festiwalu “Dziecko w Folklorze”. Scena plenerowa na baranowskim rynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj