policja

Podczas minionego weekendu policjanci wyeliminowali z ruchu 13 kierowców, którzy pijąc wcześniej alkohol, zdecydowali się na kierowanie pojazdami. Wśród zatrzymanych było 10 rowerzystów i troje kierujących samochodami osobowymi.

Pomimo wielu policyjnych apeli, ostrzeżeń, a także prowadzonych działań, których celem jest ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących, niektórzy kierowcy nadal decydują się wsiąść za kierownicę mimo wypitego wcześniej alkoholu. O tym, jak surowe konsekwencję mogą spotkać nieodpowiedzialnych kierowców, przekonało się 13 kierujących.

Na terenie Tarnobrzega ujawniono 3 pijanych kierowców pojazdów osobowych i 4 rowerzystów; 4 pijanych rowerzystów w gminie Gorzyce i 2 pijanych rowerzystów na terenie gminy Baranów Sandomierski.

  • W sobotę przed godz. 20, policjanci ruchu drogowego zatrzymali pierwszego z rowerzystów, który wsiadł na jednoślad mimo wypitego wcześniej alkoholu. Był nim, 21-letni mężczyzna, który jechał przez Trześń w gminie Gorzyce, mając 0,4 promila alkoholu alkoholu w organizmie. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 1000 zł.
  • Niechlubnym rekordzistą był 70-letni kierowca fiata. Policjanci zatrzymali mężczyznę w niedzielę po godz. 17, na drodze przy ul. Kopernika w Tarnobrzegu. Kierowca pojazdu miał 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań celem wytrzeźwienia. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i utrata prawa jazdy na kilka lat.
  • Kolejnego nietrzeźwego kierowcę, policjanci zatrzymali na drodze przy ul. Chłopskiej w Tarnobrzegu. Do zdarzenia doszło w niedzielę po północy. 48-letnia kobieta jechała oplem astrą, całą szerokością jezdni. Podczas rozmowy okazało się, że mieszkanka Tarnobrzega piła wcześniej alkohol. Badanie urządzeniem wykazało blisko promil alkoholu w organizmie kobiety. Kierująca oplem trafiła do policyjnej izby zatrzymań celem wytrzeźwienia, wkrótce usłyszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. O dalszym losie 48-latki zdecyduje sąd.
  • Na przejażdżkę rowerem wybrał się też 49-letni mężczyzna, którego zatrzymali policjanci do kontroli drogowej w Kaczakach w gminie Baranów Sandomierski. Badanie urządzeniem wykazało 1,84 promila alkoholu w jego organizmie.

Wszyscy zatrzymani poniosą odpowiedzialność za popełnione przestępstwa i wykroczenia.

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący pojazdami stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy do wszystkich – widząc osobę, która wcześniej piła alkohol i próbuje wsiąść za kierownicę pojazdu, niezwłocznie reagujmy i w razie potrzeby natychmiast dzwońmy na Policję.

Źródło: KMP Tarnobrzeg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here