Co mają ze sobą wspólnego pralka i ul? Dlaczego pszczoły w zimie nie zasypiają? Czym się różni smok od smogu? Kto zostanie szachowym arcymistrzem? Odpowiedzi poznamy już 1 czerwca na Ekologicznym Dniu Dziecka. Event pod nazwą DziałaMY dla Środowiska odbędzie się na tarnobrzeskim Placu Bartosza Głowackiego. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wielka zbiórka elektrośmieci, za które mieszkańcy otrzymają nasiona łąk kwietnych oraz miododajnej facelii.

Laboratorium Młodego Chemika, warsztaty pszczelarskie, pokaz łazików marsjańskich z recyklingu, turniej szachowy, konkurs Ekomilionerzy, wata cukrowa, bańki mydlane… lista atrakcji jest bardzo długa.

Zapraszam wszystkich tarnobrzeżan na wyjątkowe wydarzenie w stylu eko. Chcemy pokazać nie tylko najmłodszym, że zdobywanie wiedzy na temat ekologii i recyklingu może być fantastyczną zabawą. Jestem przekonany, że wydarzenie pt. DziałaMY dla Środowiska łączące obchody z okazji Dnia Dziecka z tematyką ochrony przyrody na stałe wpisze się w kalendarz miejskich imprez – mówi Prezydent Miasta Tarnobrzega, Dariusz Bożek. Ekologiczny Dzień Dziecka rozpocznie się o godzinie 10:00 i potrwa do 15:00.

Źródło: UM Tarnobrzeg

1 KOMENTARZ

  1. Dlaczego takie imprezy organizowane są w czasie dnia pracy rodziców….przecież dzieci są wtedy q szkole w przedszkolu….1 czerwca to środa….10 do 15…..nie wiem kto ustala takie daty

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj